
Marie Osvaldová
Uzavírka Americké se blíží. Kdy jí už neprojedete?
Uzavírka části Americké třídy v Plzni, na které se domluvili zastupitelé města, se pomalu blíží. Vedení krajské metropole si od toho slibuje výrazné zklidnění dopravy, dopravní podniky pak odstranění zpoždění, které tady vozy MHD ve špičce nabírají. Někteří řidiči ale mají obavy, že okolní ulice, kterými budou Americkou objíždět, zkolabují. Oproti původním plánům se ještě o prázdninách bude moci úsekem projíždět, k uzavírce má dojít až na začátku září.
Americkou třídou v Plzni projede denně více než deset tisíc vozidel, včetně MHD. V dopravní špičce tady stojí kolony už od kruhového objezdu u bývalého Komorního divadla. Původně si radní města mysleli, že tady dopravu zklidní od 1. července. Tento předpoklad se ale nevyplnil. Bude to o trochu déle. "Když zastupitelstvo schválilo uzavření Americké pro individuální dopravu, rozhodlo, že máme všechna opatření udělat nejpozději do konce prázdnin. My teď dokončujeme úřední proces, následně připravíme samotné osazení značek. Spíše to směřuje tedy k tomu termínu na konci," uvedl náměstek pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule.
Místo 1. července dojde k uzavírce části Americké třídy nejspíš 1. září. Tedy v době, kdy se po prázdninách zase rozjede doprava naplno. A z toho mají někteří řidiči obavy. "To bude chaos, všude jinde budou zácpy," říká jeden z nich. A přidávají se i další. "To bude šílený, ani si to neumím představit. Já teď jezdím do Litic každé ráno, takže to budu muset objíždět," dodal jiný řidič.
"My samozřejmě předpokládáme, že se většina dopravy přesune na vnitřní městský okruh, to znamená na ulici U Trati, Tyršovu ulici a podobně. S tím, že kdo pojede ve směru od Klatovské dolů, bude moci zatočit na úrovni Elektry buď doprava do Škroupovky nebo doleva do Jungmannovy ulice. Ale věříme, že tohle budou nějaké minimální dopravní toky. Naopak se hlavní toky přenesou na velkokapacitní ulice," podotkl Vozobule.
Pejskaři už mohou využívat speciální loučku
První psí louka na území Městského obvodu Plzeň 3 určená pro potřeby psů i jejich pánů je uvedena do provozu. Nově vybudovaný prostor je již od podzimu minulého roku nepřehlédnutelnou součástí okrajové části Borského parku.
„Na nejvíce zatížených plochách louky je vůbec poprvé použit jako pilotní projekt trávník se speciálně navrženým štěrkovým podložím, který má vyšší odolnost a měl by tak omezit vznik nevzhledných vyběhaných ploch od našich čtyřnohých parťáků. Pro dosažení maximální pevnosti a funkčnosti bylo nutné počkat na dostatečné prokořenění travního porostu. To bylo bohužel důvodem, proč se louka otevírá až nyní.“ informuje Petr Baloun, první místostarosta plzeňského centrálního obvodu.
Louka se nachází v okrajové části Borského parku poblíž Heyrovského ulice a byla vybudována tak, aby se citlivě začlenila do stávající zeleně. Po konzultacích, jak s uživateli již existujících louček v jiných městech, tak s odborníky v oblasti kynologie, vzniklo místo, které nabízí řadu herních a agility prvků vyrobených z akátového dřeva, které pejskům nabídnou vyžití a realizaci.
„Louce jsme se snažili zachovat její přírodní charakter, který doplňuje původní remízek,“ říká Petr Baloun. „Kromě pejsků, kteří zde mají svá místa s herními prvky a také pro značkování, jsme rovněž mysleli i na jejich pány, pro které zde máme připravené zázemí se stolem a lavičkami, aby si mohli případně odpočinout, popovídat a vyměnit si zkušenosti,“ dodává.
Při samotné realizaci byly maximálně akceptovány stávající dřeviny, jejichž koruny byly vyzdviženy do podchodové výšky a kmeny jsou chráněny oplocením zabraňujícím poškození od psí moči.
„Rozhodně jsem rád, že se nám podařilo vybudovat takové místo, které je dnes už běžnou součástí každého moderního města. Oceňuji na něm komfort a hlavně bezpečnost pro jeho uživatele. Věřím, že se nám podaří vybudovat další psí louku na jiném místě našeho obvodu,“ říká David Procházka, starosta MO Plzeň 3.
Právě oplocení z 3D plotových panelů a zabezpečený vstup zdvojenou jednokřídlou brankou zamezuje nežádoucímu útěku psů. Také moderní osvětlení prostoru s regulovatelnou intenzitou poskytuje majitelům psů přehled o svých čtyřnohých miláčcích.
„Psi jsou trvalou součástí našeho života a také oni si zaslouží mít svoje místa pro hraní a setkávání se se svými kamarády. A že jich není zrovna málo svědčí záznam z naší evidence, kde je jich zapsáno více než tři tisíce. Proto chceme ještě letos zúročit zkušenosti z provozu této psí louky při budování další v Zadních Skvrňanech,“ uzavírá Petr Baloun.
FN Plzeň otevřela modernizované stravovací zařízení pro personál i pacienty
Pacientům i zaměstnancům borského areálu Fakultní nemocnice Plzeň začne sloužit nový stravovací provoz v areálu bývalé vojenské nemocnice. Stavební úpravy stály 85 milionů korun, na dalších 42 milionů korun přišlo vybavení provozu.
Zaměstnanci mohou využít studený salátový i teplý bar. Komfortní prostředí kavárny či bistra Arma s doplňkovým prodejem bude k dispozici i návštěvníkům fakultní nemocnice či pacientům, jejichž zdravotní stav dovolí návštěvu tohoto zařízení.
Personál nemocnice bude mít v pracovní dny na výběr ze dvou polévek, čtyř druhů jídel nebo zeleninový talíř. Jídelna navíc denně uvaří více než 1200 porcí pro personál i pro pacienty. Několik týdnů už jsou pracovníkům nabízeny speciální gastro týdny, jedním z posledních byl týden chřestový a v brzké době je naplánovaný jídelníček s mnoha variacemi jahod. Zkušení kuchaři specialisté pod vedením šéfkuchaře Františka Egera budou nabídku postupně rozšiřovat s důrazem na vlastní výrobu.
Podle technicko-provozního náměstka FN Plzeň Milana Topinky nové technologické vybavení stravovacího provozu FN Bory patří k nejlepším na jihozápadě Čech. „Kuchyně je vybavena konvektomaty, sklopnými kotli a tlakovými multifunkčními pánvemi. Samozřejmostí je napojení zařízení na kontrolní systém sledování kvality a možnost dálkového přenosu dat při pomalé přípravě pokrmů v konvektomatech,“ vyjmenoval.
První etapa byla zahájena v dubnu 2019 přestavbou bývalého stravovacího zařízení, druhá fáze započala v březnu loňského roku. „Jsem moc rád, že díky tomuto projektu můžeme našim zaměstnancům nabídnout mnohem komfortnější stravování, a to nejen co se týče nových prostor, ale i kvalitnější přípravu pokrmů a pestřejší skladbu jídel. Na jejich spokojenosti nám opravdu záleží, proto jsme také pro ty, kteří pracují v nejjižnější části areálu, zajistili autobusovou dopravu, která bude jezdit kyvadlově během polední špičky. Důležité je, že příprava všech jídel, jak pro zaměstnance, tak i pro pacienty, dostane zcela jinou podobu a jsem přesvědčen, že kvalitu a pestrost v brzké době ocení všichni strávníci,“ dodal ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.
Hokejisté obují kopačky. Utkají se s týmem z městského přeboru
Hokejisté Škody Plzeň si letní přípravu zpestří fotbalovým utkáním s mužstvem TJ Vodní stavby Plzeň, které hraje městský přebor. Zápas se odehraje na hřišti Vodních staveb v Kreuzmannově ulici v Plzni ve čtvrtek od 16:30 hodin. Vstupné na utkání činí 20 korun, maximální kapacita je 150 diváků. Ti, kteří na zápas dorazí, se mohou těšit na grilování.
Plzeň chce zmodernizovat parkoviště blízko centra
Plzeňský magistrát chce vybudovat na náměstí Emila Škody parkoviště P + R (Park + Ride). Odstavná plocha se 163 místy vznikne přestavbou současného nevyhovujícího parkoviště. Plocha parkoviště bude vymezena Tylovou a Husovou ulicí z jižní a severní strany, z východní strany stávajícím parkem a ze západní strany místní komunikací. Stavět by se mělo začít v příštím roce.
Přestavěné parkoviště bude vyhovovat platným technickým normám, legislativním předpisům a technickým standardům. Součástí stavby budou rovněž vegetační úpravy, doplněná dešťová kanalizace včetně odlučovače lehkých kapalin, úprava veřejného osvětlení, nový kamerový systém i nový závorový parkovací systém.
„Město Plzeň chce v příštích třech letech budovat nová záchytná parkoviště v blízkosti terminálů nebo zastávek městské hromadné dopravy. Tento záměr má přispět ke zlepšení možností parkování na území města. Zmodernizování a rozšíření parkoviště na náměstí Emila Škody je jedním z kroků, kterým chceme situaci zlepšit. Toto parkoviště se nachází v blízkosti Centrálního autobusového nádraží i trolejbusových, tramvajových a autobusových linek městské dopravy. Řidiči mohou po zaparkování na náměstí Emila Škody pokračovat nejen do centra Plzně, ale i do dalších čtvrtí hromadnou dopravou,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa. Celkové náklady na přestavbu a modernizaci tohoto parkoviště mají dosáhnout 19 milionů korun včetně DPH s tím, že výše dotace z IROP může dosáhnout maximálně 13,298 milionu korun.
V plánu jsou i další podobná parkoviště
Město Plzeň plánuje vybudovat parkoviště s označením P + R také např. u terminálu Bory a na konečné tramvaje v Bolevci. Na těchto parkovištích mají platit zvýhodněné sazby. Za celodenní stání zaplatí motorista 60 korun a parkovací lístek bude sloužit jako celodenní jízdenka MHD. Pokud bude mít řidič předplatné na MHD, zaplatí za parkování pouze 20 korun.
Legendární muzikál se vrací do Divadla J. K. Tyla
Více než rok si muselo plzeňské divadlo počkat na první veřejné uvedení nového nastudování populárního muzikálu libretisty Alana Jaye Lernera a skladatele Fredericka Loeweho My Fair Lady. Po několika přesunutých termínech premiéry se v pátek 11. června 2021 divákům konečně představí prostořeká květinářka Líza Doolittleová v podání mladé členky souboru Charlotte Režné a morousovitý profesor Higgins, kterého ztvární šéf muzikálu Lumír Olšovský. Na jevišti se objeví i ředitel divadla Martin Otava alternující s Radkem Antonínem Shejbalem roli Lízina otce Alfreda P. Doolittla nebo hostující Milena Steinmasslová v alternaci s Monikou Švábovou v roli paní Higginsové. Divácky oblíbený titul se do Divadla J. K. Tyla vrací počtvrté, tentokrát v režii Marka Němce a se scénou a kostýmy renomovaného scénografa Marka Cpina.
„My Fair Lady je klasické dílo, u kterého by jakákoliv aktualizace byla nesmyslná. Titul má oporu v chytrých a vtipných dialozích, i přes jistou dobovost je v lidských vztazích trvalý a velmi břitký. Snažil jsem se, aby se dialogy organicky přelévaly ve zpěv, tedy aby postavy zpívaly, když už se jim takříkajíc nedostává slov. Vyžaduje to ovšem značný vklad energie. V Plzni, zaplaťbůh, je! Zároveň jsme se snažili o současné myšlení postav a tak nějak automaticky se dostavil i sentiment, protože jde o muzikál, který v dětství viděl snad každý z nás,“ říká Marek Němec, jenž před časem nastudoval s činoherním souborem DJKT inscenace Howie a Rookie Lee a Middletown a v rámci Divadelního léta pod plzeňským nebem Švandu dudáka. „Už od začátku jsme s režisérem Markem Němcem věděli, že chceme My Fair Lady udělat klasicky bez posunů do současnosti nebo s nějakým výkladem, který by měnil charakter textu a především hudby, jež je opravdu kouzelná. Takže jsme se pokusili dostát estetice slavné filmové adaptace a představíme plzeňským divákům My Fair Lady tak, jak si ji všichni představujeme – ve ‚starých dobrých časech‘ edwardiánské Anglie," dodal Marek Cpin.
My Fair Lady vypráví o nesnesitelném profesoru fonetiky Henry Higginsovi, který se vsadí, že dokáže hubatou pouliční květinářku Lízu Doolittleovou proměnit v krásnou a kultivovanou dámu. Její představitelka Charlotte Režná je v plzeňském angažmá pět let a diváci ji mohou znát například jako Brendu z Chyť mě, jestli na to máš nebo jako Vanilku z Dobře placené procházky. „Pan režisér Marek Němec si přál, aby naše Líza byla hodně hlasitá, ukřičená, někdy až hysterická, aby její mluva byla lidem opravdu protivná. Takže ze začátku jsem chodila ze zkoušek úplně bez hlasu. Bylo těžké najít vhodnou hlasovou polohu, abych si neublížila a zároveň tam bylo všechno, co si pan režisér představoval. Líza je sice neřízená střela, ale zároveň je nesmírně laskavá a lidská a tou svou neurvalostí se jen chrání. Ve finále se ukáže, že je daleko empatičtější, citlivější a rozumnější než Higgins, jenž je vyobrazený téměř jako ideální muž. A to se mi na ní líbí,“ komentuje svou roli Charlotte Režná, o jejíž proměnu se postará šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský. „Čas od času se mě některý člen souboru zeptal, kdy s nimi budu stát na jevišti. Tak teď přišla chvíle na odplatu za ty roky příkoří,“ komentuje s úsměvem své účinkování v muzikálu Lumír Olšovský a dodává: „Já i Martin Otava jsme vlastně herci, navíc z dřívějška moc dobře vím, že Martin Otava je herec vynikající! Ke spolupráci se mi také podařilo přesvědčit skvělého režiséra Marka Němce, takže jsme všichni byli v dobrých rukou.“ V dalších rolích se objeví Martin Otava nebo Radek Antonín Shejbal, Milena Steinmasslová v alternaci s Monikou Švábovou, Roman Krebs, Martin Holec či Dušan Kraus, Stanislava Topinková Fořtová, Hana Spinethová, Adam Rezner a další.
Jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších muzikálů všech dob vznikl podle úspěšné divadelní hry Pygmalion anglického dramatika George B. Shawa, světová premiéra se odehrála na Broadwayi 15. března 1956. O osm let později byla natočena známá filmová adaptace oceněna osmi Oskary s Audrey Hepburnovou a Rexem Harrisonem v hlavních rolích. V Divadle J. K. Tyla se My Fair Lady představí již počtvrté, a to po inscenacích v letech 1965, 1975 a 2002.
Plzeňská zoo otevřela nový výběh tygrů, představila i samici z Anglie
Plzeňské zoologické zahradě se podařilo loni v prosinci přivézt pro osaměle žijícího samce tygra ussurijského novou samici. Kvůli pandemii koronaviru a uzavření pro veřejnost zahrada představila tygřici až dnes. Pětiletou Milashki získali z anglické zoo ve Woburnu. Zároveň zoo také otevřela nový výběh tygrů, který se modernizace dočkal po 18 letech.
Rekonstrukce výběhu za 1,7 milionu korun přinesla zpevnění svahu, nové odpočinkové terasy pro tygry, nové výsadby a výsevy i novou branku do výběhu. Expozici otevřel a čestným kmotrem tygřice se stal první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.
Od původního otevření výběhu v roce 2003 zde postupně žila samice Tsamara (přiletěla z Calgary v roce 2004) a čtyři různí samci – Mauglis, Uchi, Bajkal a Tiber. Mláďata se narodila v letech 2005 (2 samice) a 2011 (3 samci).
"Tygři se v zoo dožívají věku kolem 17-18 let, vzácně dosáhnou i přesáhnou hranici 20 let. Tygr ussurijský je známý i pod názvem tygr sibiřský – v mnoha jazycích hlavně amurský, a je největší kočkovitou šelmou světa. Ve volné přírodě jich žije kolem 500 a v zoo na 1000. V Evropě je chová kolem 190 zoo," upřesnil mluvčí Zoo Plzeň Martin Vobruba.
Plzeňská zoo chovala od roku 1971 také tygry malajské a později indické, odchovat se je nepodařilo. Počátek chovu tygrů ussurijských neboli sibiřských v Plzni se datuje 30. červnem 1978, kdy zoo získala tříletou Jenny. První křtiny zažila zoo v roce 1982 se samcem Amurem rodičů Jenny a Matěje. Žádné mládě tohoto páru se ale nepodařilo odchovat. V roce 2000 přestali být chováni tygři v pavilonu šelem a chov tygrů ussurijských byl obnoven v přírodním výběhu příchodem Mauglise 11. prosince 2003.
Dovolená v Dubaji rozhodla. Symbol úspěšné éry Viktorie Plzeň končí kariéru!
Byl u všech trofejí a úspěchů, které plzeňská Viktoria za poslední dekádu získala. Je odchovancem klubu a symbolem úspěšné novodobé éry Západočechů. Další zápasy už ale nepřidá. V sedmatřiceti letech se David Limberský rozhodl ukončit profesionální kariéru.
Po posledním zápase sezony odjel s manželkou na dovolenou, kde si hodlal po náročném fotbalovém roce odpočinout, a hlavně promyslet svou fotbalovou budoucnost. „Potřeboval jsem si s odstupem a v klidu utřídit myšlenky. Na dovolené jsem měl hodně času na přemýšlení a rozhodl jsem se, že ukončím profesionální kariéru,“ vysvětluje své rozhodnutí David Limberský. „Tělo si už prostě řeklo dost,“ dodal.
Ihned po návratu z dovolené došlo k plánované schůzce Davida Limberského s generálním manažerem Viktorie Adolfem Šádkem. „S Davidem jsme se v klidu posadili k jednomu stolu, kde mi oznámil své definitivní rozhodnutí. Jak jsem avizoval a slíbil několikrát v minulosti, nabídl jsem Davidovi pokračování v našem klubu, jehož je nedílnou součástí. Nejsme však pod žádným časovým tlakem, jeho zapojení do chodu klubu tedy v klidu zvážíme,“ uvedl Adolf Šádek.
Na start letní přípravy Viktorie se tedy „Limba“ už nepostaví. Slova o loučení však nejsou na místě. „Neloučím se, budu viktoriánem celý život, Viktorka je pro mě jako rodina. Samozřejmě je nyní trochu složité udržet emoce, ale život jde dál a snad na mě fanoušci budou jako na fotbalistu vzpomínat jen v dobrém. A samozřejmě věřím, že společně můžeme ještě dokázat velké věci a zažít velké fotbalové momenty,“ řekl David Limberský, jenž nevylučuje ani to, že se v budoucnu objeví na hřišti v nižších amatérských soutěžích.
Adolf Šádek zároveň avizoval, že číslo 8, které nosil na zádech právě David Limberský, na jeho počest žádný z fotbalistů v našem klubu v příští sezoně neobleče. „David Limberský je ikonou klubu a podle toho mu budeme chtít připravit i důstojnou rozlučku. Jakmile to bude možné a diváci budou moci zaplnit tribuny Doosan Areny, tento zápas na počest Davida Limberského určitě uspořádáme,“ řekl generální ředitel klubu.
„Samozřejmě budu chtít fanouškům poděkovat přímo na hřišti, snad na můj poslední zápas přijdou. Ale jak jsem řekl, neloučím se, viktoriánem budu navždy,“ uzavřel David Limberský.
Divadelní léto je za dveřmi. Nabídne novinky i úspěšné inscenace
Autorská inscenace Poslední zrnko písku, která znikla vloni v rámci rezidenčního pobytu studentů DAMU, zahájí v neděli 13. června už 14. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem. O den později se uskuteční večer muzikálových hitů Divadla J. K. Tyla Jsme muzikál! Premiéra letošní hlavní novinky Romeo a Julie se chystá na 26. 6., následovat bude deset repríz. Ve druhé polovině července nabídne Divadelní léto reprízy úspěšné inscenace Cyrano z roku 2018, premiéru autorské novinky Slyšíš mě? a tradiční slam poetry.
Poslední zrnko písku vznikalo vloni v průběhu rezidenčního pobytu souboru Činohra 16-20, v umělecké dílně PaNaMo v Partolticích. Premiéru měla inscenace na scéně U Ježíška 25. 7. 2020. „Byla to první rezidence, kterou jsme v rámci Divadelního léta realizovali. Jsem velmi ráda, že se to navzdory pandemii podařilo a inscenace vzbudila zájem i při dalších uvedeních v rámci festivalu Barokní dech a také na pražské Štvanici,“ říká ředitelka festivalu Divadelní léto Marcela Mašínová.
Jaroslav Jurečka získal za dramaturgii a podílení se na vzniku textu a hudby ke hře Poslední zrnko písku Cenu města Plzně za mimořádný umělecký počin pro umělce do 30 let, kterou převezme v září 2021. Autorská inscenace zkoumá touhu po změně a také strach ze změny. Vznikala vloni bezprostředně po první vlně pandemie, v době, kdy mladí umělci končili studium na DAMU. Dramaturg Jaroslav Jurečka, herec Jakub Svojanovský a herečky Zuzana Černá a Eliška Zbranková nastoupili do angažmá v Národním divadle Brno. Jejich kolegové Jessica Bechyňová, Michael Goldschmid a Kryštof Dvořáček zůstali na volné noze, hostují či příležitostně natáčí.
„Do Plzně se vracíme téměř po roce a inscenace za tu dobu ještě uzrála. Téma nezadržitelné změny se totiž v poslední době dotklo asi každého z nás a s touto novou zkušeností se teď všichni budeme setkávat i na představeních. Vůbec jsme tehdy netušili, jak moc konkrétní rysy mohou hrozby, o kterých hrajeme, dostat. Prožili jsme celý rok v izolaci, a tak je pro nás Poslední zrnko především radost z možnosti se znovu setkat, hrát a sdílet spolu emoce a zážitky,“ říká režisérka Aminata Keita, která se po hostování v Brně chystá do plzeňského Divadla J. K. Tyla.
Po obnovené premiéře a jedné repríze Posledního zrnka písku pozve festival 14. 6. na večer Jsme muzikál!, složený z hitů minulého, současného i budoucího repertoáru muzikálu Divadla J. K. Tyla. Příjemným setkáním pod otevřeným nebem provede šéf muzikálového souboru plzeňského divadla Lumír Olšovský.
Technická produkce festivalu je připravena dodržet všechna hygienická opatření tak, aby bylo zajištěné bezpečné prostředí pro diváky, herce i tým. „Nadále sledujeme aktuální opatření a jsme připraveni na ně podle potřeby reagovat. Sedadla v hledišti i prostory pro diváky budeme po každém představení dezinfikovat a dezinfekce je také na místě k dispozici. Všechna tato opatření jsme si vyzkoušeli už v minulém roce. O respektování aktuálních pravidel samozřejmě žádáme i naše diváky, informace najdou na našich stránkách www.divadelnileto.cz,“ upozorňuje ředitelka festivalu Marcela Mašínová.
Vstupenky na Divadelní léto jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a v den představení od 19 hodin v pokladně U Zvonu.
Stále ještě se lidé mohou připojit k akci Poděkujte vstupenkou! a vyjádřit své díky zdravotníkům Fakultní nemocnice Plzeň. Vstupenku pro ně jako dárek na představení Romeo a Julie dne 6. 7. je možné koupit prostřednictvím předprodeje na Divadelní léto v síti GoOut.
Mladá dívka brutálně týrala fenku
Z týrání zvířat obvinili kriminalisté dvaadvacetiletou ženu z jižního Plzeňska. Zubožená fenka pravděpodobně sama utekla, v jedné z obcí na Klatovsku ho našla u popelnic místní obyvatelka. Podle policistů teď mladé ženě hrozí odnětí svobody až na pět let.
"Dvaadvacetiletá žena z obce na jižním Plzeňsku od října loňského roku do 26. března letošního roku byla majitelkou fenky neznámého plemene. Fenka byla umístěna v oploceném kotci nebo na místě veřejnosti přístupném. Majitelka nezajistila její řádnou výživu ani napájení. Dále bylo zjištěno, že fenka byla vystavena stresu, kdy byla omezena v pohybu s upevněným vodítkem a utrpěla poranění," popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.
Policisté ve věci vyžádali znalecký posudek z oboru veterinářství. "Žena týrala zvíře surovým nebo trýznivým způsobem, spáchala čin na místě veřejnosti přístupném a pokračovala v páchání činu po delší dobu," doplnila Ladmanová s tím, že podle trestního zákoníku ženě hrozí až pět let vězení.