Hypermarket dostal výjimku od ministerstva vnitra

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 28. únor 2021 23:03
nakupni vozik ilustrační foto / pixabay.com

Jestli budou moci Plzeňané dál jezdit nakupovat do Hypermarketu Globus, který leží těsně za hranicí okresu Plzeň-město, nebylo nějakou chvíli jasné. V neděli večer ale přišlo oficiální povolení od ministerstva vnitra.

Poté, co vláda rozhodla v pátek o uzavření okresů, reálně hrozilo, že za předpokladů dodržení vládních nařízení Plzeňané nebudou moci do Hypermarketu Globus jezdit. Byl by to paradox. Příjezdová cesta na parkoviště se ještě nachází na území západočeské metropole, samotné nákupní centrum už ale patří pod Chotíkov, tedy okres Plzeň-sever.

Celým problémem se zabýval v sobotu také krizový štáb města. "V současné době policisté i ministerstvo vnitra řeší možnost využívání Hypermarketu Globus pro občany Plzně," uvedlo v neděli ráno vedení plzeňské radnice. V neděli večer pak přišlo od ministerstva vnitra oficiální potvrzení o výjimce podepsané Janem Hamáčkem. Plzeňané tak mohou na nákup, aniž by porušili vládní nařízení. "Ministr vnitra dnes ve večerních hodinách udělil výjimku z omezení pohybu a pobytu osobám s místem trvalého pobytu nebo bydlištěm na území Plzně, kteří tedy mohou za účelem nákupu a služeb též do katastrálního území obce Chotíkov," potvrdila také policejní mluvčí Pavla Burešová.