Změna. Jedna ze "zrušených" pošt v Plzni zůstává, o osudech dalších dvou se jedná!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 12. duben 2023 13:24
Změna. Jedna ze "zrušených" pošt v Plzni zůstává, o osudech dalších dvou se jedná! Zdroj: Olympia Plzeň

Celkem 13 pošt patřících pod Plzeň se mělo k prvnímu červenci zrušit. Nakonec ale bude na seznamu minimálně o jednu pobočku méně. Po středečním jednání se zástupci České pošty o tom informoval primátor západočeské metropole Roman Zarzycký.

Podle Zarzyckého bylo jednání se zástupci České pošty konstruktivní. "V tuto chvíli mohu potvrdit, že se nám podařilo domluvit na snížení počtu rušených poboček o jednu, a to poštu číslo 9 v Obchodním centru Olympia, která bude zachována," uvedl s tím, že dál se ještě povedou jednání o zachování dalších dvou strategických pošt v Plzni.

Podle našich neoficiálních informací stále probíhá boj o poštu v Plzni na Skvrňanech, jejíž zrušení vyvolalo obrovskou vlnu nevole u občanů i starosty centrálního obvodu Davida Procházky. Zarzycký ale upozornil, že v tomto případě bude záviset na dalším jednání s manažery pošty a jednotlivými starosty. "Bohužel se musíme pohybovat v rámci, který nám stát a rozhodnutí vlády umožňuje. Nemůžeme si zcela diktovat, jaké pobočky chceme a jaké nikoliv,” dodal Zarzycký.