Výrazný nárůst hospitalizovaných s covidem. Už neleží jen ve Fakultní nemocnici!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 18. říjen 2021 10:34
Výrazný nárůst hospitalizovaných s covidem. Už neleží jen ve Fakultní nemocnici! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Jen přes víkend stoupl počet hospitalizovaných s covidem v Plzeňském kraji téměř o polovinu, z pátečních 12 na pondělních 23. Při zachování standardní péče už Fakultní nemocnice v Plzni nemůže přijmout další pacienty, šest hospitalizovaných tak leží už i v dalších krajských zařízeních.

"Podle informací od koordinátora lůžkové péče Jana Beneše aktuální situace hlavně s ohledem na rizikový vývoj v posledních týdnech přesahuje možnosti centralizace pacientů do Fakultní nemocnice v Plzni při snaze o zachování běžné zdravotní péče a tudíž vyžaduje decentralizaci pacientů standardní péče do všech zařízení," potvrdila v pondělí dopoledne mluvčí Plzeňského kraje Eva Mertlová.

Aktuálně je v Plzeňském kraji hospitalizováno 23 osob, 17 z nich leží ve Fakultní nemocnici v Plzni. Po dvou pacientech pak v Sušické nemocnici, v Domažlické nemocnici a v Nemocnici Privamed. Čtyři lidé jsou v těžkém stavu, z toho dva na umělé plicní ventilaci.

Špatnou zprávou je fakt, že výrazně roste tzv. číslo R. Zatímco pro celou Českou republiku je 1,39, v Plzeňském kraji už dosahuje hodnoty 1,84. Incidenční číslo, které zahrnuje počet nově potvrzených případů covidu-19 na každých 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, stouplo v Plzeňském kraji na hranici 105, republikově je 90.