Nehodu způsobila moucha. Řidič se ji snažil zabít a vyjel mimo silnici

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 18. říjen 2021 12:35
Nehodu způsobila moucha. Řidič se ji snažil zabít a vyjel mimo silnici Foto: PČR

Řidiče obtěžovala moucha, snažil se ji zabít, přestal se věnovat řízení a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do směrových sloupků. S lehčím zraněním ho záchranáři transportovali do nemocnice.

K dopravní nehodě na silnici II. třídy číslo 200 mezi obcemi Miřkov a Vidice došlo 15. října 2021 v 18:00 hodin. "Pětasedmdesátiletý řidič osobního automobilu Škoda Octavia jedoucí ve směru od obce Vidice na obec Miřkov se při jízdě plně nevěnoval řízení a nesledoval situaci v provozu na pozemní komunikaci. Při jízdě po přímém úseku vjel na pravý okraj komunikace a následně vyjel vpravo mimo komunikaci, kde postupně narazil do dvou směrových sloupků, můstku a havaroval v pravém příkopu. Řidič uvedl, že při jízdě po přímém úseku se snažil zabít mouchu, která ho při řízení obtěžovala," uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který byl z místa dopravní nehody odvezen k ošetření do nemocnice. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na osobním automobilu Škoda Octavia byla vyčíslena na 40 tisíc korun, na směrových sloupcích na 2 tisíce korun a na můstku a propusti na 4 tisíce korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.