Tramvajovou trať na Skvrňanské čeká rekonstrukce, připravuje se i úprava Solní

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 26. květen 2020 16:51
20200513_105248 Foto: M. Osvaldová

Tramvajová trať ve Skvrňanské ulici je v hodně špatném stavu a už několik měsíců tam vozy MHD musí jezdit sníženou rychlostí. K očekávané a potřebné rekonstrukci by mělo dojít přes letní prázdniny. V té době město počítá také s rekonstrukcí Solní ulice.

Foto: M. Osvaldová

Podle náměstka pro dopravu a životní prostředí Michala Vozobuleho (TOP 09) se bude za 16,7 milionu korun rekonstruovat celá Skvrňanská ulice od Domažlické až k Přemyslově. "Z pražců začaly vypadávat koleje, byla to historická záležitost. Bylo doporučeno snížit rychlost tramvají na 20 km/hodinu, tak jsme udělali alespoň základní úpravy. Proto, aby bylo vše vyřešené, musí přijít generální oprava," uvedl Vozobule. Přípravné práce začnou v červenci, výluka na trati by pak měla přijít tři týdny v srpnu. Do konce prázdnin bude hotovo. Kromě tramvajové trati se počítá i s opravou vodovodu a slepého ramene plynovodu.

Ve stejném termínu má projít rekonstrukcí také Solní ulice. "Snažíme se to zkoordinovat tak, aby v jednu chvíli u Zvonu byla točka ve směru na Světovar a Slovany. Od Zvonu by pak jezdily autobusy až na Skvrňany. To už se v minulosti osvědčilo," doplnil Vozobule. Úprava Solní ulice potrvá podle Vozobuleho déle. "Kromě kolejí půjdeme i do vodovodu a kanalizace," dodal náměstek.

Rekonstrukce Sladkovského, Křimické, Jízdecké či Tylovy běží naplno

foto: město Plzeň

Od poloviny května se pracuje na rekonstrukci tramvajové trati a vozovky ve Sladkovského ulici. Ta zahrne výměnu panelů, do nichž se upevňují tramvajové kolejnice, včetně asfaltobetonového podloží. Nové budou trakční vedení, trolejové kontakty a detektory včetně ukolejnění. Závěrem se opraví navazující vozovka včetně parkovacích míst a také nástupní hrana v zastávce U Duhy. Oprava úseku dlouhého 255 metrů potrvá do 13. června. „Rekonstrukce byla nutná, protože nevyhovuje část svršku tramvajového tělesa. Jejím dokončením se zvýší komfort pro cestující v tramvajích, sníží se hluková zátěž a také se zlepší odvodnění dané plochy. Celkové náklady stavby jsou 19,69 milionu korun bez DPH,“ řekl Vozobule.

Foto: M. Osvaldová

V plném proudu jsou také rekonstrukce Jízdecké ulice a Tyršovy. Rekonstrukce 1,3 kilometrů dlouhé vozovky od mostu přes řeku Radbuzu u křižovatky Sirková, U Prazdroje až po křižovatku na Palackého náměstí začala 20. dubna a skončí v polovině listopadu tohoto roku. Součástí oprav za 42 milionů korun jsou také úpravy křižovatek i autobusové zastávky Na Rychtářce.

Od pondělí 25. května až do konce července je kvůli vybudování nového vodovodu a kanalizace zcela uzavřena Křimická ulice v úseku od Vejprnické až na hranici města. Na kanalizaci se pracuje také v Tylově ulici, tam bude hotovo 4. června.

Foto: M. Osvaldová