Rokycany během dvou dnů vydezinfikovaly rekordní počet míst

Foto: Město Rokycany, Jan Šašek

Do ostrého boje s koronavirem se pustila radnice v Rokycanech. Během pouhých dvou dnů, úterý a středy, zde totiž stihli preventivně vydezinfikovat rekordní počet veřejných míst – od zastávek MHD přes desítky dětských hřišť až po bytový dům pro seniory.

Foto: Město Rokycany, Jan Šašek

„Chceme, aby město bylo pro naše občany co nejbezpečnější. S ohledem na koronavirovou pandemii jsme se proto rozhodli veřejná místa nejen vyčistit, ale nad rámec každoroční údržby také vydezinfikovat,“ říká místostarosta města Jan Šašek (ODS), který čistící akci inicioval minulý týden na krizovém štábu města.

Úkolu se ujali pracovníci firmy Greenroot, kteří během 48 hodin dokázali ošetřit speciálním postřikem všech 21 dětských hřišť ve městě, herní prvky v Parku u Rakováčku, street workoutové hřiště u bazénu i herní prvky pro seniory mezi koupalištěm a fotbalovým hřištěm. Aby toho nebylo málo, vydezinfikovali také zastávky MHD, veřejné budovy města včetně radnice a společné prostory bytového domu v Hradební ulici, kde bydlí senioři.

Foto: Město Rokycany, Jan Šašek

Dezinfekce účinkuje 21 dnů

Všechna místa byla vydezinfikována virucidním nástřikem, který má vysokou antimikrobní účinnost, je šetrný k životnímu prostředí a má dlouhodobý účinek. Vydržet má až 21 dnů.

„Pokud to bude situace vyžadovat, tak jsme připraveni dezinfekční nástřik po třech týdnech zopakovat. Navíc uvažujeme o tom, že vedle tradičního jarního očištění kontejnerů provedeme též i jejich ošetření dezinfekčním nástřikem,“ dodává místostarosta.

Úřad nakoupil mobilní přepážky

Bezpečnostní opatření byla přijata i na samotné radnici. Úřední hodiny zde byly na základě nařízení vlády omezeny na pondělí od 9 do 12 hodin a středu od 13 do 16 hodin. Před každou návštěvou se navíc návštěvníci musí telefonicky objednat.

Foto: Město Rokycany, Jan Šašek

„Všichni zaměstnanci úřadu i města, tedy úředníci, strážnici, pečovatelská služba a další složky, byli zaměstnavatelem vybaveni dvouvrstvými látkovými rouškami. Rovněž jsme jim poskytli jednorázové ochranné rukavice, dezinfekční gely a spreje,“ uvádí Šašek.

Kvůli koronavirové krizi se navíc změnila i podoba některých pracovišť. „Do kanceláří, kde úředníci přicházejí do styku s občany, byly nově nainstalovány plastové mobilní přepážky. V častějších intervalech provádíme také běžný úklid budovy,“ uzavírá místostarosta.