Po loupeži se snažil strážníky uplatit ukradeným alkoholem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 9. duben 2020 14:59
auto, policie Foto: M. Osvaldová

Pětatřicetiletý muž skončil v policejních poutech poté, co se vloupal do restaurace a ukradl lahve značkového alkoholu i sušenky. Strážníky se pak snažil "uplatit" a nabízel jim obsah tašek.

"Plzeňan se v noci z 5. na 6. dubna vloupal do jedné plzeňské restaurace. Uvnitř provozovny prohledal několik místností, kdy nic neodcizil, ale poškodil vždy dveře do místnosti. Následně vniknul do skladu, ze kterého odcizil 22 lahví značkového alkoholu a tři sušenky. Lup si uschoval do plátěných a igelitových tašek, které našel v restauraci.  U jedné z tašek se mu utrhla igelitová ucha a čtyři lahve s alkoholem tak „musel“ ponechat na místě," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Hodinu poté, co zloděj odešel z vykradené restaurace, ho kontrolovali strážníci městské policie. "Během kontroly muž hlídce nabízel obsah tašek a postupně z nich vyndal 15 lahví alkoholu. Strážníci zadrženého muže, který byl pod vlivem drog, předali policistům, kteří ještě v průběhu noci zjistili, že alkohol pochází z vloupání do restaurace. Drzý zloděj nekradl poprvé. V minulosti byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen a vězení opustil teprve v lednu letošního roku," podotkla Raindlová.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval a v současné době se nachází ve vazební věznici. Hrozí mu až osm let za mřížemi.