Rekonstrukce tramvajových tratí pokračují podle plánu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 13. srpen 2020 12:12
skvrňanská Foto: M. Osvaldová

Opravy tramvajových tratí v Solní a Skvrňanské ulici pokročily. Podle náměstka pro dopravu a životní prostředí Michala Vozobule (TOP 09) se objevily drobné problémy u napojení vodovodu ve Skvrňanské ulici, celá rekonstrukce ale jde dál podle plánu a není zatím předpoklad, že by došlo k jejímu prodloužení. Hotovo by tak mělo být kompletně nejdéle do konce září.

Foto: M. Osvaldová

Rekonstrukce na obou místech je nutná z důvodu velmi špatného stavu tramvajové tratě. V Solní ulici opravuje město zároveň také inženýrské sítě, tedy vodovod, kanalizaci a plynovod. Na závěr předláždíme vozovku i chodníky. Skvrňanská se opravuje v úseku CAN – Tylova. "Zatím obě stavby běží v zásadě podle plánu. Jen na Skvrňanské byl trochu problém s vodovodem, který byl součástí projektu. Nedošlo k ideálnímu napojení, nepovedl se na první pokus protlak," potvrdil Vozobule. Podle něj se aktuálně celá věc řeší s vodárnou a zhotovitelem. "Práce to ale neomezilo. Byla otázka, jestli se udělá jiná technologie protlaku nebo budeme muset udělat výkop přes ulici, což by byl z hlediska dopravy trochu problém. Z hlediska kolejí ale jde vše podle plánu, nemáme ani v jednom případě informace, že by mělo dojít k nějakému prodloužení termínu," uvedl Vozobule.

Rekonstrukce Solní začala na začátku července. foto: M. Osvaldová

Opravy si vyžádaly výluku tramvají na lince číslo 1 i 2. Termín úplné výluky tramvajového provozu kvůli opravě Solní trvá až do 15. září, celá rekonstrukce by měla skončit nejdéle na konci září. Tramvajovou trať ve Skrvňanské opraví Správa veřejného statku města Plzně do 31. srpna, výluka potrvá do 23. srpna 2020. "Chápu, že je to nepříjemné, ale víme, že to na počet obyvatel je tohle funkční systém, který se v minulosti osvědčil. Budeme ale rádi, když se vše co nejdříve vrátí do původního stavu," dodal Vozobule.