Rekonstrukce silnice u Losiné skončila. O deset dnů dříve

ilustrační foto

Řidiči už mohou jezdit po nově zrekonstruované silnici I/19 za Losinou až po křižovatku se silnicí třetí třídy na Nezbavětice. Více jak kilometrový úsek se podařilo opravit o deset dní dříve, než bylo původně v plánu.

Rekonstrukce probíhala od poloviny dubna. Během ní došlo ke kompletní výměně konstrukčních vrstev s částečnou sanací a rozšířením v některých nevyhovujících místech. „Kromě toho byly opraveny přilehlé sjezdy včetně nových šikmých čel a zatrubnění, dále kompletně vyměněn propustek v místě vyústění této komunikace na hlavní tah Plzeň – České Budějovice. V celém úseku došlo po obou stranách k reprofilaci příkopů a dosypání krajnic s osazením nových směrových sloupků,“ popsal ředitel plzeňské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák.

Povrch vozovky byl podle Kuťáka opatřen kvalitnější vrstvou z mastixu s podrcením a novým vodorovným značením. „Zároveň došlo v důsledku úpravy šířkových poměrů ke směrovému oddělení jízdních pruhů a tím i zvýšení bezpečnosti provozu,“ dodal Kuťák. Práce na uvedeném úseku se podle něj podařilo dokončit s předstihem a do plného provozu mohla být stavba předána ve čtvrtek 21. května v odpoledních hodinách.