Přívaly sněhu i mráz značně komplikují dopravu v Plzeňském kraji

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 8. únor 2021 08:53
plzen_cz_sníh foto: ilustrační

Vrstvy sněhu a mráz značně komplikují dopravu v Plzeňském kraji. Problémy mají hlavně kamiony, které by hlavně na silnice II. a III. třídy dnes neměly ještě pár hodin vyjíždět. Údržbové vozy budou v terénu celý den. Odpoledne už nemá sněžit, ale ještě více mrznout.

Zapadané silnice sněhem, místy hůře sjízdné komunikace. Tak vypadá pondělní ráno na plzeňských silnicích. "S ohledem na aktuální stav komunikací upozorňujeme všechny řidiče, aby při svých cestách dbali zvýšené opatrnosti a přizpůsobili jízdu povaze a stavu vozovky. Policisté již tuto situaci aktivně řeší tak, aby byly co nejdříve vytvořeny podmínky pro plynulý provoz na plzeňských komunikacích," uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Všem řidičům doporučil maximální opatrnost. "Pokud nemají zimní gumy, tak ať to ani nezkouší," uvedl dispečer silničářů Jiří Slapnička. V celém regionu jsou dnes ráno teploty výrazně pod nulou.

V nižších polohách napadlo v noci deset centimetrů sněhu, na Šumavě a v Českém lese 15 až 30 cm. Kamiony mají problémy i v kopcích na hlavních silnicích I. třídy, a to i v Plzni, například u obchodního centra Olympie k dálnici D5 nebo na jihu Plzeňska u Měcholup. "Pokud bych byl řidičem kamionu, tak bych chvíli počkal, hlavně na silnicích II. a III. třídy. Některé nákladní vozy jedou, některé zastaví, ale problémy tam má každý," řekl Slapnička. Posypové vozy se více soustředí na hlavní tahy, které svádí dopravu do okresních a větších měst. Na hlavních tazích i po pluhování zbývá vrstva sněhu nebo vyjeté koleje. "Je minus sedm osm stupňů a sůl má také nějaké limity a její účinnost v takovém mrazu není taková," dodal.

Sněžení, které už je v Plzeňském kraji jen ve vyšších polohách, by mělo odpoledne ustat a k večeru se začne vyjasňovat. "Ale bude ještě více mrznout," dodal dispečer.

osm+čtk