Michnáče označil trenér Motoru filnkem. Teď se bývalému klubu pomstil asistentcí a výhrou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 8. únor 2021 11:05
michnáč Foto: HC Škoda Plzeň

K plzeňské výhře v prodloužení nad Českými Budějovicemi po dramatickém průběhu duelu 44. kola hokejové extraligy přispěl jednou asistencí útočník Albert Michnáč, jenž Škodu nedávno posílil právě z jihu Čech. Především s trenérem Motoru se nerozešel v nejlepším, poté co ho Václav Prospal označil za flinka.

Samotný hráč přiznává, že se na zápas proti svému bývalému týmu velice těšil. „Specifické utkání to pro mě určitě bylo, moc jsem se na něj těšil. Hecování žádné neproběhlo, protože jak znám trenéry Motoru, tak ti řekli hráčům ať se semnou raději vůbec nebaví,“ říká Albert Michnáč.

Škodovka do zápasu sice vstoupila dobře, jenže gólově svoji převahu nevyjádřila. „Po první třetině jsme prohrávali 0:2, to nebylo úplně ideální, něco jsme si k tomu v kabině řekli a druhá třetina už byla z naší strany o mnoho lepší. Kaňkou byl pouze jejich gól na samotném závěru. V poslední třetině jsme je podle mě více tlačili, zasloužili jsme si vyrovnat a v prodloužení se nám podařil obrat dotáhnout,“ uvedl Michnáč.

Hosté jsou na samotném chvostu tabulky, takže před zápasem by dva body byly spíše ztráta. „Určitě jsme chtěli vyhrát za tři body, jelikož České Budějovice jsou poslední, ale díky průběhu utkání jaký byl, tak dva body pro nás jsou velice cenné. I když já už třetí třetinu víceméně nehrál, tak jsem proti nim chtěl moc uspět. Motivace byla veliká, měl jsem dokonce i nějaké šance. Ve třetí třetině jsem dostal puk mezi kruhy a kdybych vystřelil o chvilku dříve, tak to tam možná spadlo, bohužel takhle chyběly centimetry,“ podotkl Michnáč, kterému teď příliš nevyhovuje, že teď bude nejvyšší česká soutěž přerušena kvůli Švédským hrám. "Reprezentační přestávka mi teď moc nesedne. Za těch pět zápasů jsme si se spoluhráči v útoku sedli a šli jsme nahoru. Hrál jsem s mnoha hráči během této sezony, takže podle mě je naše spolupráce dobrá," dodal Michnáč.