Práce na bazénu na Slovanech finišují, potvrdil náměstek Zarzycký

Už na začátku října se otevřou návštěvníkům zmodernizované prostory zázemí a recepce bazénu v Plzni na Slovanech.

„Modernizace bazénu odstartovala v lednu a probíhá za provozu,“ upřesnil náměstek Roman Zarzycký (ANO). Už teď je jasné, že půjde o supermoderní areál. Zmodernizované prostory zázemí a recepce se návštěvníkům otevřou na začátku října. Pak bude hned odstartována další etapa rekonstrukce. Bazén změnil nejen interiér, ale proměnou prošel i zvenku. Jak aktuálně probíhají dokončovací práce se přišel osobně podívat i první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký. Ten má totiž ve své gesci i sportovní areály města Plzně. Průvodcem mu byl ředitel bazénu Tomáš Kotora.

„Od 1. října budeme otevírat pro veřejnost vlastně kompletně nový vchod na bazén s recepcí hotelového typu, u které je turniketový systém a čipový systém. Čipový systém dále pokračuje do šaten. Tam si díky čipu návštěvník vybere jakoukoli skříňku, kterou si zamkne a pokračuje dál do úplně nových sprch a nového hygienického zázemí. Z něj vyjde do úplně nového dětského brouzdaliště a přirozeného meeting pointu napojeného na celoročně provozovaný bufet,“ vysvětluje ředitel bazénu Tomáš Kotora.

Aktuálně se dokončuje první etapa s názvem Přestavba prostoru dětského bazénu na nové šatny včetně úpravy hlavního vstupu. „Součástí rekonstrukce jsou nové rozvody a technologie vytápění, vzduchotechniky, měření a regulace, zdravotně technických instalací, zařízení silnoproudé a slaboproudé včetně doplnění kamerového sytému a technologie parních kabin,“ upřesnil náměstek primátora Roman Zarzycký.

Celková kapacita šaten je 448 kusů skříněk a 105 kusů skříněk pro sportovní klub, učitele a zaměstnance bazénu, celkem 593 skříněk. Na šatny navazuje potřebné oddělené zázemí sprch a WC pro muže a ženy s průchodem k bazénu. Nový výstup ze šaten je umístěn do prostoru dnešního dětského brouzdaliště. „Další etapa rekonstrukce bude zahájena hned v říjnu. Hned vlastně tím otevřením té stávající etapy. Bude se kompletně nově stavět velká aklimatizační herna pro děti, bude zde nový, moderní přístup pro integrovaný záchranný systém přímo k bazénu a s tím související moderní, prosklená plavčíkárna a samozřejmě chodba z té krásné nové recepce k již postavenému dětskému bazénu. Tam bude i zázemí pro plaveckou školu,“ popsal Tomáš Kotora.

Bazén využívá nejen veřejnost, ale také závodní plavci. „V současné době máme 600 plavců registrovaných naším klubem plus školy, školky a individuální plavecké výuky,“ dodal Kotora. „Jsem rád, že se v Plzni daří obecně modernizovat sportovní areály. Je to důležité nejen pro veřejnost, ale i sportující děti. Kluby potřebují mít dobré zázemí. To platí nejen tady na bazénu, ale obecně pro všechny sporty,“ dodal Roman Zarzycký, který sám v mládí závodně plaval.