Plzeňským střelcům zvlhl prach. Duel mezi Škodovkou a Kometou rozhodla jediná trefa

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 21. únor 2021 19:57
TUR_0374 Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Čtvrtou porážku v řadě zaznamenali hokejisté Škody Plzeň ve 47. kole na domácím ledě proti Kometě Brno. O nejtěsnější výhře hostů 1:0 rozhodla přesilovková trefa Zámorského ze druhé třetiny.

První velkou šanci měl už ve 2. minutě plzeňský Kodýtek, osamocený mezi kruhy ale pálil jen do gólmana Klimeše. V 8. minutě skončil zápas pro domácího Straku, který v souboji před brankou sekl do citlivých míst Střondalu a po krátké poradě rozhodčích inkasoval trest na pět minut a dokonce zápasu. V dlouhé přesilovce Komety měl dobrou příležitost Schneider, jenže více toho výborně bránící hráči Škodovky Brňanům nedovolili. Naopak v 17. minutě si vytvořili dobré šance Kodýtek s Kaňákem, protože je ale nedokázali využít, šlo se do šaten za stavu 0:0.

Plzeňští se nedokázali vyvarovat nedovolených zákroků ani ve druhé třetině a jen díky Frodlovi svítila na straně Komety pořád nula. Gólman Škody si poradil s tvrdou střelou Pláška, ve 28. minutě i proti souhře Muellera a zakončujícího Zaťoviče a krátce poté i s tečovaným pokusem Střondaly. Ve 34. minutě trefil mladík Malát do hlavy Pláška a plzeňský hráč vyfasoval stejně jako jeho spoluhráč Straka v první třetině trest do konce zápasu. Dlouhou přesilovku tentokrát hosté využili zásluhou bomby Zámorského od modré.

Plzeňské naděje mohly výrazně pohasnout ve 48. minutě, v další přesilovce pálil Klepiš, Frodl ale podržel svůj tým stále ve hře. Na gólmana Západočechů si nepřišel ani o tři minuty později Zaťovič. Jinak se ve třetí třetině hra hodně kouskovala, což daleko více vyhovovalo hostům. V posledních vteřinách mohli zápas do prodloužení poslat Budík, Kodýtek nebo Suchý, ani jeden z nich ale v power-play puk v obrovském závaru do branky nedotlačil.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "Pro nás opět kruté. V první třetině jsme byli lepší, tam jsme měli vytěžit gól. Naše fauly nás ale opět potrestaly. Kometa hrála defenzivně, čekala na přesilovky. Nedokázali jsme na to odpovědět. Oslabení nám vzala hodně sil, člověk lepí sestavu. Ve třetí třetině jsme za to měli vzít, bohužel jsme ale nestačili. Ty fauly by se neměly stávat."