Po dvou ztrátách si Guľa oddychl. Klíčový moment byla chycená penalta, tušil po výhře nad Klokany

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 21. únor 2021 20:39
gula ilustrační foto: FCVP

Po domácí ztrátě s Libercem a pouze remízou v Mladé Boleslavi fotbalisté Viktorie Plzeň opět poznali chuť vítězství. Výhru nad Bohemians 1905 hodnotil kouč Adrián Guľa jako velmi cennou. "Byl to otevřený zápas, Bohemka podala velmi slušný výkon. Šance jsme měli, ale museli jsme být stále ostražití v defenzivní činnosti. Klíčovým momentem byla chycená penalta Staňkem. Mužstvo na to následně reagovalo dvěma góly a dokázalo vyhrát zápas," popsal plzeňský kouč.

Foto: FCVP

Jak moc vás těší, že se prosadil gólově Jean-David Beauguel, který se po dvou měsících vrátil do základní sestavy v ligovém duelu. Je aktuálně v lepší sportovní formě než Zdeněk Ondrášek? Útočník je od toho, aby dával góly, sebral na sebe pokutový kop a proměnil ho. Tohle Bogy ukázal. Pro nás je ale podstatná stabilita. Nikoliv jednozápasová, nýbrž dlouhodobá. Vynikajícím způsobem se ukazuje také Luky Matějka. Byť měl v zápase kratší pasáž, znovu přinesl na hřiště vzruch, navíc skóroval v minulém utkání v Mladé Boleslavi. Máme konkurenční prostředí, což je nesmírně důležité. Těší mě, že dal Bogy gól, že mužstvo vyhrálo, ale není to tak, že s určitostí bude hrát i v Brně. Kobra je makač, pracant, určitě se o pozici bude bít.

Pochválíte gólmana Jindřicha Staňka, který chytil v klíčovém momentu pokutový kop? Je nadstandardem, když chytnete pokutový kop. Významně pomohl mužstvu, má velmi solidní formu. Jsem rád, že svoji šanci takto uchopil a že konkurence v podobě Aleše Hrušky ho bude nutit být neustále takto kvalitní a stabilní.

V ligovém zápase skóroval po roce a půl Joel Kayamba. To je pro něj asi hodně důležité, že? Ano, je to pro něj hodně důležité. Kaji je elegantní jeden na jednoho, ale my potřebujeme, aby křídelníci byli i snajpři, aby vytvářeli pozice pro spoluhráče, aby měli finální či předfinální asistence. Je super, že Kaji dal gól, ale snad to neznamená, že má zase na rok a půl vystaráno. Snad ho to nakopne a na finálních procesech bude pracovat ještě usilovněji.

Dvě velké šance měl i Pavel Šulc.. Musíme být trpěliví. V tomto zápase nevadí, že možnosti neproměnil. Pro mě je důležité, že byl ve správném prostoru, navíc nesmíme zapomínat na asistenci u branky Buchy. Výkonnostně roste, což je velmi potěšitelné. Na desítce nebude rozhodovat každý zápas, jeho mentalita je ale správná. Je evidentní, že se s ním vyplatí pracovat.

Byť výsledek vypadá celkem jednoznačně, nepředstavujete si větší kontrolu nad utkáním a výraznější herní dominanci? Ano, máte pravdu. Vždycky chceme vyhrát absolutně dominantním způsobem. Je to naše touha, náš cíl. Na druhou stranu musíme respektovat sílu Bohemky. Skvěle hrála na Spartě, velmi dobře na Slavii. V systému 3-5-2 si umí poradit, je to nepříjemné. Někdy musíte zápasy odpracovat, odjezdit a štěstí přiklonit na svoji stranu. Když jsme zjednodušili a zrychlili hru, dominovali jsme. Ale jen úsekově.

Je potřeba na rychlosti hry neustále pracovat? Záleží, o jaké rychlosti se bavíme. Jedna je běžecká, druhá je rychlost myšlení, pak rychlost reakce, rychlost kooperace a součinnosti jednotlivých formací, rychlost přihrávek nebo rychlost v práci s míčem. Obecně platí, že v rychlosti je prostor. Když ji do hry dostaneme, cítím, že máme sílu.