Plzeňská Viktoria hlásí posilu. Našla ji v Jablonci

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 17. únor 2022 14:21
Plzeňská Viktoria hlásí posilu. Našla ji v Jablonci Foto: FCVP

Vedení fotbalové Viktorie Plzeň reaguje na vývoj kolem zraněných obránců a hlásí novou posilu. Na půlroční hostování přichází z Jablonce krajní bek Libor Holík.

Třiadvacetiletý Libor Holík přichází z Jablonce na půlroční hostování. Již během čtvrtka se zapojil do tréninku Viktorie a bude trenéru Michalu Bílkovi k dispozici již pro sobotní ligový duel na hřišti Českých Budějovic. „V obranných řadách máme nyní poměrně dost zraněných hráčů, jsem tedy rád, že se nám podařilo dotáhnout hostování velmi kvalitního a talentovaného hráče, který je připravený okamžitě naskočit do zápasů,“ uvedl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Spokojený s příchodem nové posily je samozřejmě i hlavní trenér Michal Bílek. „S Liborem jsme se setkali již během angažmá ve Zlíně, znám ho a vím, jakého hráče jsme získali. Jde o velmi kvalitní alternativu na kraj obrany či zálohy,“ řekl kouč.

Libor Holík má ve svých třiadvaceti letech odehráno 121 ligových zápasů, vstřelil v nich sedm branek a je odchovancem Slovácka. Na svém kontě má rovněž řadu startů v evropských pohárech a mládežnických národních týmech. Českou republiku reprezentoval na posledním EURU jednadvacítek a na Mistrovství Evropy si zahrál také v kategoriích do sedmnácti a devatenácti let.