Plzeňská radnice výrazně navýšila podporu plaveckého areálu v Kozinově ulici

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 17. květen 2020 15:59

Sportovnímu klubu Radbuza Plzeň poskytne město Plzeň 2,5 milionu korun na úhradu části provozních nákladů bazénu v Kozinově ulici. Jde přitom o výrazné navýšení, podpora se zvedla o 1,5 milionu korun.

Na území města Plzně jsou tři plavecké kryté bazény pro veřejnost. Dva z nich, bazén na ‪Slovanech a na Lochotíně,‬ spravuje Plavecký klub Slavia VŠ Plzeň. Třetím je krytý bazén v Kozinově ulici, který je jediný v soukromých rukách spolku SK Radbuza Plzeň. Vzhledem ke svému stáří je bazén ekonomicky nákladný. „Bazén musí být snadno dostupný a prostředí v něm odpovídající 21. století. Proto jsme se rozhodli ve vedení města výrazně navýšit provozní podporu na částku 2,5 milionu korun a vydat se novým směrem,“ sdělil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Bazén navštěvuje ročně několik desítek tisíc návštěvníků. „Dobře víme, jak těžké je zde zaparkovat, navíc je zázemí bazénu zastaralé, proto připravujeme alternativu výstavby nového městského bazénu, který by dostal klub do své správy," prozradil záměry města první náměstek.

Prezident klubu Luboš Ibrmajer představil nejen úspěchy svých členů, z kterých je více než 80% dětí a mládeže, ale i velké srdce. Klub totiž věnoval téměř 100 kusů roušek školám na území města. „Děkujeme za zásadní a dlouhodobou podporu našeho klubu od města. Vždyť naši členové jsou zároveň i vlastníci této strategické sportovní infrastruktury,“ dodal prezident klubu.

„Vašeho daru si nesmírně vážím a roušky okamžitě předávám radní pro oblast školství Lucii Kantorové. Jedná se o příkladnou spolupráci sportovního prostředí se školstvím,“ uzavřel Zarzycký.