Páteční bouřka poškodila zdi nově budovaného sportovního areálu v Plzni

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 23. květen 2022 14:58
Páteční bouřka poškodila zdi nově budovaného sportovního areálu v Plzni Zdroj foto: se souhlasem R. Zarzyckého

Silná páteční bouřka, která se doslova prohnala Plzní, poškodila mimo jiné i zdi nově budovaného areálu SK Neslyšících v Plzni na Krašovské. Jeho výstavba se tak pravděpodobně o několik týdnů protáhne.

"Znamená to pro nás nepříjemnost, kterou jsme nepředpokládali. Čekáme ještě na bližší analýzu, ale bude to asi znamenat zpoždění v termínu dokončení. Počítám, že to bude v jednotkách týdnů," uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký. 

Kompenzace za vzniklé škody, které ještě nebyly vyčísleny, bude od pojišťovny muset žádat stavební firma. Město přebírá stavbu až v den kolaudace. Podle Zarzyckého nedošlo ze strany zhotovitele k žádnému pochybení. "Bylo to těsně před završením stavby do železobetonového věnce," podotkl Zarzycký s tím, že komplikací by mohlo být pro zhotovitele sehnání komodit. Cihly totiž aktuálně patří k nedostatkovému zboží. 

Areál za zhruba 36 milionů korun vyrůstá v těsném sousedství nové sportovní haly Krašovská, sloužit bude jako náhradní za stávající objekt v Lobzích. "Bude zahrnovat objekt zázemí o velikosti 17 x 34 metrů s klubovnou, šatnami, sociálním zařízení, víceúčelové venkovní hřiště včetně umělého osvětlení o rozměrech 47 x 25 metrů, hřiště na beachvolejbal a pétanque, parkoviště pro 22 osobních aut a 2 místa pro imobilní," upřesnil Zarzycký. Celý objekt bude jednopodlažní a bude mít bezbariérový přístup. Zastřešen bude jednoplášťovou plochou střechou s výrazným přesahem v místech hlavního vstupu a terasy, kde tak vznikají kryté venkovní pobytové prostory. 

Objekt měl být původně dokončený v květnu příštího roku.