Obyvatelům Lochotína se snad brzy uleví. Rekonstrukce Studentské skončí na podzim

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 6. červenec 2020 19:32
Oprava Studentské ilustrační foto: Plzen.eu

Na začátku října by měla být pro dopravu opět otevřena Studentská ulice v Plzni. Kvůli problematickému stavu dvou kolektorů musely být loni zastavené některé zásadní práce, celá rekonstrukce se tak významně pozdržela.

"Aktuálně se stále pracuje na kolektorech, následně už bude moci firma dokončit celou stavbu. Na začátku října letošního roku by měla být doprava zprovozněna," informoval náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule (TOP 09).

Právě problematický stav dvou kolektorů, u Remusu a na křižovatce s Gerskou, zcela zastavil některé ze zásadních prací na stavbě. "Muselo proběhnout nové výběrové řízení na opravu těchto kolektorů a musela být zvolena složitější technologie pro vedení kanalizace,“ potvrdila Helena Řežábová (ODS), starostka Městského obvodu Plzeň 1, na jejímž území se stavba nachází.

Podle technického náměstka Pavla Šindeláře (ODS) vadný kolektor přinesl nejen prodlení v čase, ale i navýšení finančních prostředků o třicet milionů korun. Původně měla vyjít akce, kterou provádí město ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic, na 195 milionů korun.

Významnou komplikací byl i fakt, že kolektory byly vadné přes oba pruhy. "Původní plán, že se pustí vždy jeden pruh a tím se odlehčí staré Karlovarské ulici, bohužel padl," dodal Vozobule.

Rekonstrukcí prochází asi kilometrový úsek od Gerské ulice po vjezd do objektu Ice Arena Plzeň (zimní stadion na Košutce). Celá stavba spočívá v úpravě šířkového uspořádání Studentské ulice a navazujících úseků místních komunikací.  Má být navýšen počet jízdních pruhů v křižovatce s Gerskou ulicí směrem do centra, budou opraveny stávající zálivy autobusových zastávek včetně vybavení. Ve Studentské ulici vznikne před křižovatkou s Krašovskou ulicí ve směru z centra nový autobusový záliv a podélná parkovací stání ve Žlutické a Krašovské ulici. Dále budou upraveny  souběžné chodníky s pruhy pro cyklisty, světelná signalizace, veřejné osvětlení a provedeny sadové úpravy. Součástí akce je výstavba Boleveckého kanalizačního sběrače. "Městu se hodně uleví, už jen z toho důvodu, že Studentská je součástí městského okruhu a na ní pak navazuje nová stavba silnice I/20. Z druhé strany se začne stavět západní okruh. Kombinace těchto staveb konečně dotváří městský okruh tak, jak byl vždy plánován," doplnil Vozobule.