Obrovský průšvih plzeňského radního! Z karanténního místa utekli nakažení bezdomovci

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 19. březen 2021 21:36

Hodně co vysvětlovat bude mít plzeňský radní pro bezpečnost Martin Zrzavecký (ČSSD). Z karanténního místa pro bezdomovce, které město i přes protesty místních obyvatel i obvodu, zřídilo v budově bývalé konzervatoře na Doubravce, utekli v pátek dva nakažení. A to přesto, že město, konkrétně právě radní Zrzavecký, zástupce obvodu ujišťovalo, že bude objekt pod nepřetržitým dohledem. Na sociálních sítích okamžitě po zveřejnění volali lidé po Zrzaveckého rezignaci. 

Sedm pozitivně testovaných bezdomovců přivezli strážníci do karanténního objektu ve středu. "V karanténě tam pacienti budou 14 dní," plánoval tehdy radní města pro bezpečnost Martin Zrzavecký, který ten den zároveň obvod i občany ujistil, že dohled v uzamčeném areálu i okolí zajistí státní a nepřetržitě pak městská policie. Jenže hned po dvou dnech se ukázala realita. "Dvě osoby dnes v rozporu s nařízenou izolací kvůli onemocnění covid-19 opustily karanténní zařízení, které pro lidi bez domova zřídilo město Plzeň na adrese Masarykova 19/Školní 1 na Doubravce. Město o tom bezprostředně informovalo policii, která se událostí zabývá. Událost město Plzeň vnímá jako politováníhodnou. Předčasným opuštěním centra se dané osoby vystavují možnosti trestního stíhání," vydalo v krátkém prohlášení v pátek večer město.

Občané se přitom možných problémů obávali, když se na podzim dozvěděli o tom, že v budově bývalé konzervatoře vznikne karanténní místo, sepsali dokonce petici. "Ukázalo se, že město i přes apely našeho obvodu a petici občanů objekt dostatečně nezabezpečilo. Celá událost nás velmi mrzí, a to především s ohledem na obyvatele Doubravky. Vítáme následný postup města, které objekt po útěku dvou osob ihned vyklidilo a trvale uzavřelo. Osoby bez domova byly podle našich informací odvezeny zpět do domova sv. Františka. Více se k události s ohledem na vlastníka objektu a policejní pátrání nebudeme vyjadřovat," prohlásil mluvčí městského obvodu Plzeň 4 Jan Švábek.

Radního Zrzaveckého jsme se snažili kontaktovat, telefon ovšem nezvedal.

O izolaci sedmi bezdomovců v karanténním místě na Doubravce jsme psali zde.