Náměstek Zarzycký: Plzeňský badminton je příkladem pro celou republiku. Za dva roky by měla stát hala

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 28. květen 2020 14:22
IMG-20200528-WA0000 Tomáš Knopp a Roman Zarzycký.

Město Plzeň bylo v posledních dvou letech dějištěm mistrovství republiky, členové místních klubů jsou českými reprezentanty a mistry republiky. To vše dělá ze západočeské metropole jedno z hlavních center badmintonu. Brzy by navíc měla na Košutce stát multifunkční hala, která by splňovala všechna kritéria pro pořádání velkých badmintonových akcí.

Budoucí multifunkční hala.

„Západočeský badmintonový svaz a kluby, které sdružuje, fungují skvěle, starají se o svůj rozvoj a mají velmi dobře propracovaný systém tréninků mládeže. I proto je Západočeský badmintonový svaz zařazen do projektu Plzeňské tréninkové centrum mládeže," uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Svaz sdružuje 15 klubů z toho 10 plzeňských a zastřešuje téměř 1000 plzeňských sportovců, zejména z řad dětí a mládeže. Na území města Plzně využívá hned několik sportovišť, aby dokázal uspokojit potřebu všech tréninků a turnajů. „Skoro každý týden v sezoně, která je od září do června, pořádáme turnaje různých kategorií. Každý den trénujeme několik hodin. To vše klade ohromné nároky na sportoviště, a proto se snažíme již několik let ve spolupráci s městem o vlastní badmintonovou halu. Já osobně spolupracuji již od vzniku myšlenky na podobě multifunkčního sportoviště v Krašovské, které by mělo začít město Plzeň stavět, tak aby splňovalo všechny parametry pro badminton. Hrozně moc si přeji, aby se hala co nejdříve dostavěla a ideálně jsme ji my nebo některý z našich klubů mohli provozovat. To je to poslední co potřebujeme, abychom mohli z našich členů vychovat sportovce na mezinárodní úrovni," shrnul předseda svazu Tomáš Knopp.

Město Plzeň v tomto období vypisuje veřejnou zakázku na zhotovitele stavby a předpokládá otevření multifunkční haly, kde bude možnost až devět badmintonových kurtů, v polovině roku 2022. „Mohu potvrdit, že halu i v tomto složitém období plánujeme otevřít v termínu. O budoucím provozovateli zatím není jasno, ale myšlenka, že by ji provozoval sportovní klub, se mi zamlouvá. Vždyť právě oni mají dlouhodobé zkušenosti ve výchově talentů, ale díky využívání mnoha sportovních hal znají i pozadí provozu sportoviště,“ prozradil první náměstek.

Dotační smlouva na provozní výdaje ve výši 450 tisíc korun byla slavnostně podepsána za účasti předsedy svazu a prvního náměstka primátora města Plzně na radnici města Plzně v tomto týdnu. Předseda svazu potvrdil ambici pořádat v Plzni prestižní mezinárodní turnaje, jakmile bude na území města vhodná infrastruktura.