Rodiče s kočárkem i senioři měli problém s nástupem do trolejbusů. Vyřeší ho nová zastávka

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pondělí, 12. prosinec 2022 12:41
Rodiče s kočárkem i senioři měli problém s nástupem do trolejbusů. Vyřeší ho nová zastávka Stávající zastávka U Kasáren. Foto: město Plzeň

Jen ztěžka nastupovali a vystupovali na zastávce U Kasáren na Nepomucké ulici na Slovanech maminky s kočárky nebo senioři. Město se tak právě na podnět občanů rozhodlo vybudovat nový zastávkový záliv, který problém vyřeší. Nová zastávka bude v provozu od 16. prosince. Za její stavbu město zaplatilo 2,7 milionu korun včetně DPH.

IMG 8048 fotoRadkaŽÁKOVÁ„Úpravu zastávky si vyžádali občané. Nástup do vozů byl kvůli absenci zvýšené plochy zastávky zejména pro seniory a maminky s kočárky nekomfortní. Nyní bude nástupní plocha přibližně ve stejné výši jako je podlaha nízkopodlažních trolejbusů, které tu budou zastavovat,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Podle Radka Zemana ze Správy veřejného statku města Plzně bylo nutné nejprve vybudovat opěrnou zeď, která zvedla celý terén v místě zastávky. Teprve pak jsme mohli položit novou zámkovou dlažbu na nástupiště i přilehlý chodník.

Nová zastávka U Kasáren ve směru na Černice vznikla o 175 metrů dále, než je ta stávající. "V místě stávající zastávky totiž město nevlastní pozemky,“ uvedl vedoucí Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného státu města Plzně Jan Hakl.

Na zastávce U Kasáren zastavují trolejbusy linek 10,13 a noční autobusové linky N2, N5. Jde o zastávku na znamení, kterou využívají hlavně rezidenti z Bručné. Trolejbusy budou na novém místě zastavovat od prvních ranních spojů 16. prosince 2022, noční autobusové linky pak poprvé v noci z 16. na 17. prosince. Stará zastávka bude zrušena.