Na novou pozici by chtěl z působení v Plzni Krákora přenést některé úspěchy, například ve spolupráci se zahraničními policejními sbory. "Zahraniční spolupráce tady byla na výborné úrovni. Chtěl bych navázat na kontakty, které jsme získali mezi Plzní, Mnichovem a Postupimí a přenést je i do Prahy," podotkl. U kriminální policie se chce Krákora věnovat také posílení analytické práce. "Starý kriminalista měl takzvanou plachtu a tam si psal kdy, kde, kdo, co, čím, jak, proč, výše škody a stopy, kontakty. Vše se propojovalo. Mezitím toto know-how policie mnohdy ztratila," řekl Krákora. Chce se proto obrátit trochu do minulosti a osvědčené kriminalistické postupy se snažit implementovat do počítačového systému, aby se v něm na jedno kliknutí snadno propojily například případy se společnými rysy a nemusely se složitě dohledávat na podatelnách.
"Po tolika letech jsem samozřejmě hrdý na své kolegy, jsem pyšný na zaměstnance krajského ředitelství i na spolupráci s městy a obcemi v Plzeňském kraji," dodal Krákora. Zároveň ale našel i oblast, ve které je ještě třeba pracovat. "Především na mladých lidech, aby měli zájem jít k policii, a také na obnově a opravách majetku," podotkl.
S Krákorou se loučil policejní prezident i náměstek Zarzycký (ANO)
Za přítomnosti policejního prezidenta Policie ČR Jana Švejdara a významných hostů se uskutečnilo shromáždění v souvislosti s odchodem Pavla Krákory z funkce a přechodem do řídící funkce v rámci Policejního prezidia. Policejní prezident ocenil dosavadní působení Krákory ve funkci krajského ředitele a jeho rozhodující podíl na stabilní bezpečnostní situaci v Plzeňské kraji.