Krákora opouští místo ředitele krajského ředitelství policie v Plzni. Míří šéfovat kriminálce do Prahy

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 12. červen 2020 14:23
IMG-20200612-WA0002 Policejní prezident Jan Švejdar, první náměstek primátora Roman Zarzycký a odcházející šéf krajské policie Pavel Krákora.

Po čtyřech letech v čele krajské policie končí Pavel Krákora. Od příštího týdne přechází do Prahy, kde bude šéfovat celostátnímu Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování (ÚSKPV). Po Krákorově odchodu povede krajské ředitelství do jmenování nového ředitele jeho statutární zástupce, náměstek pro vnější službu Miroslav Hodl.

Pavel Krákora

Na novou pozici by chtěl z působení v Plzni Krákora přenést některé úspěchy, například ve spolupráci se zahraničními policejními sbory. "Zahraniční spolupráce tady byla na výborné úrovni. Chtěl bych navázat na kontakty, které jsme získali mezi Plzní, Mnichovem a Postupimí a přenést je i do Prahy," podotkl. U kriminální policie se chce Krákora věnovat také posílení analytické práce. "Starý kriminalista měl takzvanou plachtu a tam si psal kdy, kde, kdo, co, čím, jak, proč, výše škody a stopy, kontakty. Vše se propojovalo. Mezitím toto know-how policie mnohdy ztratila," řekl Krákora. Chce se proto obrátit trochu do minulosti a osvědčené kriminalistické postupy se snažit implementovat do počítačového systému, aby se v něm na jedno kliknutí snadno propojily například případy se společnými rysy a nemusely se složitě dohledávat na podatelnách.

"Po tolika letech jsem samozřejmě hrdý na své kolegy, jsem pyšný na zaměstnance krajského ředitelství i na spolupráci s městy a obcemi v Plzeňském kraji," dodal Krákora. Zároveň ale našel i oblast, ve které je ještě třeba pracovat. "Především na mladých lidech, aby měli zájem jít k policii, a také na obnově a opravách majetku," podotkl.

S Krákorou se loučil policejní prezident i náměstek Zarzycký (ANO)

Za přítomnosti policejního prezidenta Policie ČR Jana Švejdara a významných hostů se uskutečnilo shromáždění v souvislosti s odchodem Pavla Krákory z funkce a přechodem do řídící funkce v rámci Policejního prezidia. Policejní prezident ocenil dosavadní působení Krákory ve funkci krajského ředitele a jeho rozhodující podíl na stabilní bezpečnostní situaci v Plzeňské kraji.

"Pana ředitele Pavla Krákoru znám několik let a mohu říci, že pod jeho vedením byla krajská Policie České republiky řízena perfektně. Vycházím ze své zkušenosti bývalého ředitele plzeňského hokejového klubu a následně ze svého působení na radnici. Jeho tým vždy dokázal koordinovat svou činnost, předvídal a vyhodnocoval rizika. V zajištění bezpečnosti na významných sportovních akcích postupoval profesionálně a reflektoval potřeby města Plzně. Pamatuji si také situace, kdy zazníval obdiv za zvládnutí krizových situaci z jiných států. Přeji brzy bývalému řediteli v novém působišti mnoho zdraví, úspěchů, respekt a dobrý tým,“ dodal první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký (ANO), který se za město setkání zúčastnil.