Konečně. Plzeňské obchody, restaurace a sportoviště se už těší na zákazníky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 2. prosinec 2020 18:34
plzen_cz_trampolínky ilustrační foto: fitness Euforie

Plzeňské obchody a restaurace, ale také sportovní haly, bazény a fitness centra, se těší na čtvrteční návrat zákazníků a hostů. Zejména prodejny a hospody očekávají do konce roku vyšší tržby než loni v prosinci. Všichni se vracejí k běžným otevíracím dobám.

Plzeňská skupina AZ Catering Plzeň už dnes nazdobila svých 11 restaurací vánočními prvky, a to včetně nejstarší plzeňské pivnice U Salzmannů v centru města. "Kapacitu musíme mít na 50 procentech. Označujeme stoly, které se budou obsazovat a které ne," uvedl jednatel Richard Marek. Jeho firma se zhruba 150 lidmi v průběhu téměř dvouměsíční pauzy nepropouštěla, ale naopak na prosinec nabere další brigádníky.

"Určitě se všichni těšíme na zákazníky a na život, že můžeme dělat svoji práci," uvedl Marek. Až po Novém roce, ale zřejmě ne hned v lednu, otevře po domluvě s pivovarem největší restauraci Na Spilce v areálu Prazdroje. Důvodem je to, že zatím nejsou otevřené prohlídkové trasy a chybí turisté. "Takže tam bude otevřený jen Tank Bar a shop u vstupu nahoře," řekl. AZ Catering si sám vyrábí dezinfekce, dávkovače a další hygienické potřeby.

"Na telefonu v obchodě už mám hodně záznamů. Chtějí, aby jim schovala knihy z výlohy a ptají se na konkrétní tituly jako dárky," řekla Lenka Martínková z oblíbeného antikvariátu Černý pes v Plzni, do něhož mohou kvůli protiepidemickým vládním opatřením najednou maximálně tři lidé. Mrzí ji, že měla přes 1,5 měsíce, a zrovna koncem roku, zavřeno. "Ale aspoň před Vánoci bude otevřeno," uvedla. Antikvariát nemohl ani vykupovat knihy, ale zásoby kvalitní literatury má, protože se dlouho neprodávalo. Mám tu pěkné knihy a samozřejmě začneme hned vykupovat další, řekla.

Doufá, že lidé budou kupovat. "Je plno titulů, které jako nové neseženete, a starých tisků. Vykupuji také nové knihy, které lidé prodali jako nevhodný dárek nebo už je přečetli," řekla. Čeká, že závěrem roku přijde také plno lidí, kteří budou chtít prodat knihy, protože jim chybí peníze na dárky.

"Jsou natěšení, volají. Zatím se musí cvičit s rouškami, což může někoho odradit," uvedla Radka Speierlová, spolumajitelka fitness studia Mike, jednoho z nejdéle fungujících v Plzni. Podle Speierlové je prosinec ve všech fitness centrech slabší měsíc, protože lidé shánějí vánoční dárky a mají přes svátky jiné starosti. "A říkají si: stejně na Vánoce bude obžerství, a tak začneme od ledna," uvedla. Nečeká proto záplavu cvičenců.

čtk