Konečně. Do Studentské ulice se vrátil provoz

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 1. říjen 2020 09:46
200925_Studentska_ulice_web foto: město Plzeň

Obrovská úleva pro řidiče i obyvatele městské části Košutka. Po roce a sedmi měsících je u konce uzavírka horní části plzeňské Studentské ulice, která slouží jako výpadovka na Karlovy Vary. Automobilová doprava se sem vrátila 1. října, obnoveny byly rovněž původní trasy autobusů MHD 30, 33 a 40. 

Práce na rozsáhlých opravách měly původně skončit letos v dubnu a provoz měl být částečně obnovený už loni v létě. Zpoždění způsobila oprava kolektoru v prostoru křižovatky Studentská s ulicí Gerská. Při výkopových pracích spojených s pokládkou Boleveckého kanalizačního sběrače se zjistilo, že kolektor, v němž jsou uloženy horkovody, vodovod a množství sdělovacích kabelů pro sídliště Košutka, je v mnohem horším technickém stavu, než se předpokládalo Bylo nutné nejdříve jeho rekonstrukci vyprojektovat a poté ho opravit. Křížení kanalizačního sběrače s kolektorem se muselo provést náročnou technologií štolování, s níž se nepočítalo.

Opraven byl přibližně kilometrový úsek od Gerské ulice po vjezd do objektu Ice Arena Plzeň (zimní stadion na Košutce). Stavba spočívala v úpravě šířkového uspořádání Studentské ulice a navazujících úseků místních komunikací.  Byl navýšen počet jízdních pruhů v křižovatce s Gerskou ulicí směrem do centra, opraveny stávající zálivy autobusových zastávek včetně vybavení. Ve Studentské ulici vznikl před křižovatkou s Krašovskou ulicí ve směru z centra nový autobusový záliv a podélná parkovací stání ve Žlutické a Krašovské ulici. Upraveny jsou chodníky s pruhy pro cyklisty, světelná signalizace, veřejné osvětlení a byly provedeny sadové úpravy.