Gulaš s Mertlem dotáhli Plzeň k dvoubodovému vítězství na ledě Olomouce

Od - úterý, 17. listopad 2020 20:21
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili v dohrávce 13. kola extraligy na ledě Olomouce 2:1 v prodloužení. Pod oběma góly Škodovky byl podepsán kapitán Milan Gulaš. První sám dal a při druhém jeho střelu doklepl za záda Konráda jeho parťák z útoku Tomáš Mertl.

Zatímco Plzeňané i po koronavirové pauze válí, Olomouc se trápí a prohrála všech pět zápasů. Západočeši chtěli dostát své pověsti a už ve 4. minutě musel podržet domácí Moru Konrád. O tři minuty později ujeli tři hráči Škodovky proti jedinému bekovi Olomouce, Pour se rozhodl zakončit sám a neudělal dobře – Konráda nepřekonal. Pak Západočeši přežili dvě oslabení a na konci třetiny udeřili. Nejprve ještě Konrád vychytal Poura, vzápětí ale ve vlastní přesilovce propálil vše Milan Gulaš.

Ve 26. minutě mohl vyrovnat Valský, tváří v tvář Frodlovi ale nedokázal dostat puk za brankovou čáru. O tři minuty později už to domácím vyšlo. Černého ránu tečoval nechytatelně Ondrušek. Krátce po polovině zápasu podržel Škodovku Frodl, když vychytal Čachotského. Ve 36. minutě hrála Mora přesilovku, daleko větší šanci ale měla Plzeň. Kodýtek své sólo v gól ale nepřetavil. Další velké příležitosti měli také v oslabení Musil a Pour, Konrád ale chytal fantasticky.

Přetahovaná pokračovala také ve třetí části. Ve 46. minutě se dostal před olomouckou branku Mertl, jenže opět ztroskotal na Konrádovi. V závěru se Plzeň tlačila za rozhodujícím gólem, velké nebezpečí pro Olomouc znamenala zejména tečovaná střela Langa. Zápas šel nakonec do prodloužení, v němž Západočeši mohutně tlačili a v čase 63:06 vstřelili vítězný gól. Vyraženou střelu Milana Gulaše dotlačil do sítě Tomáš Mertl.