Fakultní nemocnice v Plzni je připravená více testovat. Rozšiřuje provozní dobu odběrů

Foto: FN Plzeň

Provozní doba testovacího stanu v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech se rozšiřuje. Nově také funguje telefonická linka odběrového místa kliniky infekčních nemocí pro zájemce o testy na koronavirus.

Mobilní odběrové místo u vjezdu do areálu bývalé vojenské nemocnice v Plzni na Borech je nyní v provozu od pondělí do soboty v těchto časech:

– samoplátci: 7:00 – 12:00, 13:00 – 14:30 hod.
– klienti Krajské hygienické stanice (KHS): 8:30 – 12:00, 13:00 – 14:30 hod.
– klienti s vystavenou eŽádankou od praktického lékaře: 8:00 – 12:00, 13:00 – 14:30 hod.

„Odběry pro klienty – samoplátce na vyšetření covid-19  se provádějí po objednání přes online formulář na konkrétní termín na webových stránkách www.fnplzen.cz. Pokud nebudou správně uvedeny údaje ve formuláři, nebude objednávka platná a vyšetření se neuskuteční,“ uvedla Jana Šimůnková z oddělení pro komunikaci s veřejností. Klienti s doporučením hygieniků se na odběrové místo dostaví v čase stanoveném v e-mailu nebo SMS zprávě. Pro zájemce o testy s eŽádankou od praktika platí stejně jako v případě samoplátců, že se musí objednat k odběru na webu nemocnice.

Fakultní nemocnice kromě toho zřídila speciální infolinku. V pracovní dny pondělí až pátek od 8:00 do 14:00 hodin mohou zájemci na telefonním čísle 377 402 179 získat doplňující informace o vyšetření covid-19. „Zároveň je možné použít novou e-mailovou schránku infocovid@fnplzen.cz určenou zejména pro hromadné objednávky klientů samoplátců požadující skupinově odběry pěti osob a více včetně takzvaných firemních odběrů realizovaných mimo stávající odběrový systém FN Plzeň,“ upřesnila Šimůnková.