Energie své úvodní utkání předkola play-off nedohrála! V Olomouci úřadovala díra v ledu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 8. březen 2023 22:26
Energie své úvodní utkání předkola play-off nedohrála! V Olomouci úřadovala díra v ledu Foto: HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští se po třech letech těšili na plnohodnotné předkolo play-off, před fanoušky, na domácím ledě a hlavně bez problémů. Energie se ale drží špatná karma a problém přišel hned v prvním zápase. Rozjeté utkání na ledě Olomouce totiž zastavila díra v ledu vytvořená rolbou při úpravě plochy. Po téměř dvou hodinách čekáních tak utkání bylo ukončeno a o jeho výsledku a následných krocích bude teprve rozhodnuto.

Energetici nastoupili do prvního utkání předkola v Olomouci s jasným cílem, ten se jim ale rozpadl hned v první minutě. Brankář Lukeš musel totiž čelit přímému souboji s nebráněným Silvestrem Kuskem, který se ovšem nemýlil. Energetici tak ztráceli hned od úvodu zápasu. K vidění byl velmi bojovný hokej a rozkouskovaná hra. Právě při druhé přesilovce Energie došlo k faulu, kdy energetici museli do čtyř. Po krátké hře ve čtyřech na obou stranách přišlo oslabení a soupeř toho rychle využil. Pavel Musil si našel odražený puk před bránou a pohotově skóroval. Do konce první části energetici vytoužené branky nedosáhli.

V tu chvíli ale nikdo netušil, co špatného nastane. Každému fanouškovi se po konci pauzy vybavil podzimní domácí duel právě s Olomoucí, kdy se při úpravě plochy rozbila rolba a vytvořila díru v ledu. Ta olomoucká se sice nerozbila, i tak se ji ale podařilo vytvořit v ledu hluboký kráter. Oba celky se tak dohodly, že počkají až ledaři díru opraví a zamrzne. Čekalo se dvacet minut, čtyřicet, hodinu. Ledařům se za pomoci všech sil nedařilo díru opravit, led byl stále měkký. Po téměř dvou hodinách čekání tak rozhodčí musel utkání ukončit. Energetici tak počtvrté v řadě nezažijí předkolo play-off bez problémů.