Josef Krebs

Josef Krebs

Na dnešním slavnostním předávání prestižních fotbalových cen získali významné individuální ocenění hned tří viktoriáni. Michal Bílek obdržel cenu pro nejlepšího trenéra roku 2022, Jindřich Staněk se umístil na třetím místě hlavní ankety Fotbalista roku 2022 a T9Laky se stal nejlepším eFotbalistou.

Od začátku letošního roku se Plzeň jako Smart City účastní evropského projektu Climaborough, jehož cílem je otestovat inovativní a chytrá řešení v souvislosti s klimatickými změnami a jejich dopady na planetu Zemi v praxi. Prostřednictvím Správy informačních technologií města Plzně se tak západočeská metropole stala jako jediná v Česku součástí skupiny 15 evropských zemí, které procházejí ekologickou a digitální transformací. Sdílejí své zkušenosti tak, aby se podařilo dosáhnout klimatické neutrality do roku 2050.

Na krajském úřadě se uskutečnilo setkání hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka s vítězem ankety Dítě Česko, kterým se stal Matěj Strnad ze Sekerských Chalup.

Hokejistům HC Škoda Plzeň skončila letošní sezona pátým zápasem předkola play-off proti Liberci, ve kterém nedokázali udržet slibný náskok ze začátku utkání a podlehli Severočechům v prodloužení. Teď chtějí poděkovat svým fanouškům za přízeň v celé sezóně. Připravili pro ně autogramiádu a vzájemný zápas na ledě.

Viktoriáni po porážce se Slavií ztratili body i s dalším vršovickým klubem, tentokráte nestačili doma na Bohemians Praha 1905. Při porážce 1:2 se poprvé v červenomodrém dresu trefil Matěj Vydra. Klokani dohrávali od 82. minutě v deseti hráčích, navzdory tomu ale dokázali vstřelit rozdílový gól po standartní situaci. Západočeši tak na vedoucí příčku ztrácí již pět bodů.

Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň představil dokumentární sérii s názvem Zázrak ze Západu. Celkem šest dílů mapuje nezapomenutelné okamžiky z roku 2022, kdy se výběr trenéra Michala Bílka stal ligovým mistrem a následně se probojoval až do milionářské Ligy mistrů UEFA. Diváci se mohou těšit na jedinečné záběry ze zákulisí, emotivní rozhovory, napětí, vášeň a všechny podstatné mezníky ze slavné epizody plzeňské historie. 

Mizerné platy, neatraktivní pozice, nudná práce. Tak si někteří absolventi vysokých škol představují současné pracovní nabídky v Karlovarském kraji. Situace se ale na trhu během posledních let podstatně změnila k lepšímu. Firmy nabízejí absolventům vysokých škol  nejen lákavé finanční ohodnocení, ale i zajímavé benefity a kariérní růst. Výhodou Karlovarského kraje jsou také nižší životní náklady a často i klidnější životní styl.

Do dosud nepřístupných prostor starého a nového konventu se od 1. dubna poprvé podívají návštěvníci benediktýnského kláštera Kladruby na Tachovsku. V národní kulturní památce skončila po dvou a půl letech největší rekonstrukce v novodobé historii kláštera. Přišla na 165 milionů korun, z toho přes 100 milionů byla dotace z EU. Ve dvou okruzích se lidé budou moci seznámit se životem mnichů a s rodem Windischgrätzů, který areál zrušeného kláštera koupil v 19. století. ČTK to ve čtvrtek řekl při slavnostním ukončení rekonstrukce ředitel českobudějovické pobočky Národního památkového ústavu (NPÚ) Petr Pavelec.

Na papíře a podle statistik to vypadá, že půjde o formalitu a souboj prvního s osmým týmem tabulky jasně ovládne favorit. Volejbalisté Karlovarska však budou ve čtvrtfinále play off extraligy čelit houževnatému mužstvu Brna, ke kterému také přistupují s patřičným respektem. "Mají letos poměrně široký kádr, udělali pozitivní výsledky a umějí být nebezpeční," upozornil na sílu soupeře trenér VK ČEZ Karlovarsko Jiří Novák.

Parádní bitvou mezi dvěma nejlepšími celky české házenkářské scény vyvrcholil v pražské UNYP Areně letošní ročník Českého poháru. Talent tým Plzeňského kraje obhájil po vítězství nad Baníkem Karviná 34:30 loňský triumf.

Strana 1 z 84