Josef Krebs

Josef Krebs

Plzeňští hokejisté zvítězili v rámci 25. kola hokejové Tipsport extraligy na ledě Mladé Boleslavi a zapsali si tak čtvrtou výhru v řadě. Po nepovedeném vstupu indiánů do sezóny se tak jedná o první úspěšnou sérii zápasů s plným bodovým ziskem.

Policisté vyhlásili pátrání po osmiletém Nikolasu Horákovi z Plzně, který se dnes nevrátil ze školy domů. Informaci zveřejnila Policie ČR na svém oficiálním twitterovém účtu.

Speciální detektory, které na ulici rozeznají zvuk střelby, panických výkřiků a tříštění skla, pomáhají policistům i městským strážníkům. V Plzni se osvědčily a město nyní dostalo dotaci na pořízení a zprovoznění dalších 25 kusů.

Tradiční vánoční akce fotbalového klubu Viktoria Plzeň se letos uskuteční v pondělí 19. prosince od 17:00. Vánoc na Viktorce se navíc zúčastní kompletní tým v čele s trenérem Michalem Bílkem. 

Vodárna Plzeň vydala doporučení zákazníkům zkontrolovat a zabezpečit v zimním období vodoměry. Opatření mohou zabránit mnohatisícovým škodám. Nebezpečí hrozí zejména na chatách a chalupách bez celoročního provozu, kde majitelé dlouho nemusí zjistit, že jim nemovitost zaplavila voda.

Při třetí účasti v Lize mistrů volejbalisté Karlovarska poprvé vyhráli zápas přímo na palubovce. Belgický Menen porazili 3:0 po setech 28:26, 26:24 a 25:17. Dosud jedinou výhru ve skupinové fázi elitní evropské soutěže měli Západočeši z utkání proti Friedrichshafenu, jenž v sezoně 2020/21 odstoupil kvůli nákaze koronavirem.

Hokejovou Plzeň opouští slovenský obránce Martin Vitaloš, který přišel do klubu v létě z Nitry, s níž získal titul vicemistra. S Indiány podepsal smlouvu na dva roky, ale nakonec za ně v extralize odehrál pouhých 13 zápasů. Plzeň o ukončení spolupráce informovala prostřednictvím tiskové zprávy.

Delegáti Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje (KHK KK) volili po třech letech členy představenstva a dozorčí radu. Post předsedy představenstva obhájil Tomáš Linda, na pozicích místopředsedů budou i nadále působit Tomáš Musil a Filip Dušek.

Dva měsíce před původním termínem mohou řidiči využívat křižovatku a most v Luženičkách na Domažlicku, resp. v její části Luženice. Stavba včetně projekčních prací stála 15,38 mil. korun a byla plně hrazena z rozpočtu Plzeňského kraje.

Ryby z Třemošenského rybníka a stromky z městských lesů budou již tradičně před Vánoci v prodeji na sádkách u rybníka Košináře. Prodej stromků začne již v sobotu 3. prosince, denně od 10 do 17 hodin do vyprodání. Prodej kaprů je naplánovaný od pátku 16. prosince denně od 10 do 17 hodin. Po dobu prodeje je umožněn příjezd k areálu městských sádek.

Strana 1 z 48