Josef Krebs

Josef Krebs

Karlovy Vary se v následujících dnech stanou mezinárodním centrem pro zdraví a balneologii. Od 4. do 6. října se v hotelu Thermal uskuteční Evropský lázeňský a balneologický kongres, kde budou představeny nejnovější trendy, aktuální data nebo vize, kam by tato odvětví mohla v budoucnu směřovat. Podtitulem letošního, 27. ročníku, jsou „Evropské lázně – cesta ke zdravému životu“.

Rada Karlovarského kraje na svém zasedání schválila Plán přípravy projektů na silnicích II. a III. třídy pro další programové období 2028 – 2034. Mezi těmito je také ochvat města Chodov na Sokolovsku, který by měl z města odklonit tranzitní a nákladní dopravu. 

Šest utkání, pět porážek a čtyři body na kontě. Plzeňští hokejisté zažívají nepovedený vstup do sezóny, od poslední příčky v tabulce je zachraňuje pouze skóre. K bídnému vstupu do základní části se v pondělí vyjádřilo představenstvo klubu.

Los druhého kola EHF European Cup přisoudil házenkářkám Kynžvartu soupeře ze Švýcarska Yellow Winterthur. V domácí švýcarské soutěži v tuto chvíli zaujímá 6. místo po jedné výhře, jedné remíze a dvou prohrách. 

První domácí duel vyšel energetikům na výbornou, i díky Vám, skvělým divákům, vyhráli nad Kometou jasně 4:0! Vaši podporu ale budou potřebovat i v dalších zápasech v KV Areně, už v pátek 29. září je čeká bitva s Libercem.

Byl to boj až do posledních vteřin, Plzeň nakonec pražské Spartě podlehla těsně 2:3, ačkoliv se v závěru chvilku domácí již radovali z vyrovnání. Své pětisté utkání v nejvyšší soutěži odehrál plzeňský kapitán Jan Schleiss.

Hokejisté Plzně podlehli v 5. kole Tipsport extraligy na svém ledě pražské Spartě 2:3. Indiánům se v závěru utkání podařilo vyrovnat, branku Zámorského ale nakonec rozhodčí odvolali po trenérské výzvě hostujícího celku. Západočeši tak prohráli již třetí zápas v řadě.

Záložník Pavel Šulc dnes podepsal nový kontrakt s Viktorií Plzeň a červenomodrý dres tak bude nosit minimálně do roku 2026.

Zahrajte si s námi o 3 × 2 vstupenky do plzeňské Semlerovy rezidence, která patří k předním památkám moderní architektury ve střední Evropě! Pro zapojení se do soutěže stačí odpovědět na níže uvedenou otázku a zadat svou mailovou adresu, jejímž prostřednictvím Vás budeme kontaktovat v případě výhry.

Již více než dva roky se Karlovy Vary pyšní značkou UNESCO. Na Seznam světového dědictví byly zapsány jako člen Slavných lázeňských měst Evropy, tedy uskupení celkem jedenácti věhlasných lázní ze sedmi evropských zemí. Od čtvrtka 28. září do neděle 1. října se v centru Karlových Varů uskuteční Oslavy světového dědictví UNESCO. Budou ve znamení hudby a jarmarku ve Smetanových sadech.

Strana 1 z 117