Josef Krebs

Josef Krebs

Slavnostním ceremoniálem s nástupem krajských výprav a zapálením olympijského ohně odstartovaly Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji. Celkem jde o jubilejní 20. ročník olympijských her pro děti a mládež pod taktovkou Českého olympijského výboru. Letošních her se účastní více než tisícovka sportovců ze všech krajů ČR, za Plzeňský kraj je to pak téměř stovka závodníků s trenéry.

Viktorka zakončila španělský herní kemp výhrou 2:0 nad norským Molde. O obě trefy se postaral útočník Tomáš Chorý, který společně s asistentem trenéra Pavlem Horvátem zhodnotil páteční generálku.

V sobotu 21. ledna se v Papírně Plzeň uskutečnila historicky první česká konference pro muže v Plzni. Celkem osm mužů z Klubu odvážných chlapů (KOCH) se svěřilo s příběhy o tom, jak dokázali své životy změnit k lepšímu. Cílem konference Buď vzorem bylo ukázat funkční mužské vzory, které v dnešní společnosti často chybí.

Město Plzeň uctilo památku svého rodáka Josefa Hlavatého, který se 20. ledna 1969 krátce po 20. hodině polil petrolejem a zapálil. Svůj čin spáchal jen pár dnů poté, co se v Praze pokusil upálit student filozofie Jan Palach. Oba dva na následky svých činů o pár dnů později zemřeli.

Plzeňští hokejisté zahájili sérii tří venkovních zápasů v Českých Budějovicích. Utkání na jihu Čech nabídlo strhující závěr, ve kterém dokázali Západočeši otočit nepříznivý vývoj utkání z 3:1 na 3:4. Druhý bod indiánům v prodloužení vystřelil Petr Zámorský, který zároveň dokonal velký obrat svého týmu.

Na Domažlické ulici v Plzni Zátiší došlo k požáru plastových popelnic na odpad. Oheň zasáhl i fasádu přilehlého domu a přípojku elektřiny a telefonu. Z panelového domu bylo na několik hodin evakuováno několik osob.

V sobotu 21. ledna 2023 se stane Plavecký bazén Rokycany dějištěm Mistrovství ČR ve fotografování pod vodou v bazénu. Již 19. ročník pořádá Svaz potápěčů České republiky pod záštitou města Rokycan. Organizátoři zvou veřejnost na sledování fotografování z prostor v prvním patře nad bazénem.

Plzeňský kraj, město Nepomuk a společnost KLAUS TIMBER, výrobce palet a dřevěných obalů, se shodli na nutnosti odlehčení nákladní dopravy ve městě. Stalo se tak na společném jednání zástupců kraje, města a vedení společnosti 18. ledna.

Obvodní služebna Městské policie Plzeň na Lochotíně se přestěhuje. Ze současné adresy alej Svobody 60 se strážníci dočasně přesunou na služebnu Vinice se sídlem Brněnská 65. Telefonní kontakt na lochotínské strážníky zůstává stejný – 378 036 918.

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání mužů ve věku 22, 23, 37 a 18 let, které obvinili ze spáchání trestných činů loupež a ublížení na zdraví. Muži fyzicky napadli bezdomovce přebývajícího na vlakovém nádraží. Pod pohrůžkou násilí mu navíc odcizili osobní šperky.