VIDEO: V Karlových Varech odstartovala kampaň Piju Prameny

Zveřejněno v Video ZAK
Od - čtvrtek, 9. březen 2023 12:59

Média

Karlovy Vary zahájily kampaň Piju prameny. Do této jarní očisty obyvatel města se přihlásilo více, než šest stovek lidí. Organizátory přitom překvapil zájem mladé generace, která většinou vnímá léčivou vodu, jako potřebu nemocných lidí. A že jsou prameny prospěšné všem lidem, to má ukázat právě zahájená kampaň.

Cílem kampaně je připomenout obyvatelům Karlových Varů, že prameny, kolem kterých jejich město vzniklo, jsou jedinečným přírodním zdrojem. Obsahují neuvěřitelné množství prospěšných přírodních látek, které blahodárně působí na tělo i mysl. Prameny, jejichž voda v lázních zdarma nepřetržitě vyvěrá už stovky let, místní Karlovaráci - ke své škodě - příliš nevyužívají. 

V rámci kampaně bylo vybráno 500 osob u kterých bylo provedeno vstupní vyšetření u lázeňského lékaře. Ten jim na základě toho předepsal pitnou kůru přímo na míru. Se souhlasem zájemců pak následně Institut lázeňství a balneologie vyhodnotí zdravotní přínos léčebné kůry v detailnější studii. 

Pitná kůra začíná od 6. března a přihlásit se do ní může kdokoliv z řad veřejnosti a to na stránkách #pijuprameny

Do kampaně se z řad osobností zapojila například primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová, známý principál pouličního divadla Viktor Braunreiter a vrcholoví sportovci VK Karlovarsko a HC Energie Karlovy Vary. 

Více se dozvíte v přiložené reportáži ZAK TV.