Petr Smazal

Petr Smazal

11. září 2001 narazila dvojice dopravních letadel do amerických mrakodrapů, které celý svět znal pod pojmem "dvojčata". V důledku nárazu se obě věže následně zhroutily. Události 11. září zcela změnily svět. Dnes je to 22 let od teroristického útoku.

Největší sportovní akce pro veřejnost v západočeské metropoli odstartovala. Sobotní slavnostní zahájení plzeňské Sportmanie si nenechaly ujít tisíce lidí. Oblíbená akce se vrátila do staronového prostředí revitalizovaného parku za OC Plaza. Více už v následující reportáži.

Kvůli rozsáhlému požáru haly na výrobu plastů v obci Žebrák uzavřela policie v pondělí odpoledne dálnici D5. Důvodem byl stoupající černý dým, který zasahoval přímo na dálnici. Hlavní dopravní tepna mezi Plzní a Prahou je v tuto chvíli již plně průjezdná.

Náplní práce strážníků městské policie je pomáhat a radit občanům města i turistům v různých situacích. Že to není vždy jednoduché, dokazují případy, na které se nelze připravit.  Plzeňští strážníci si přesto dokážou v leckdy kuriózních případech poradit.

Skrytý klenot v Plzni – tak byla uvedena kulturní památka Semlerova rezidence na Klatovské třídě do mezinárodní sítě Iconic Houses, která soustřeďuje výjimečné stavby světových architektů 20. století.

Někteří ho milují, druzí mu nemohou přijít na chuť. Řeč je o pálivém jídle, jehož základem jsou chilli papričky. Skutečných milovníků pálivého v posledních letech v České Republice přibývá. Pořádají se chilli soutěže v pojídání toho nejpálivějšího chilli, vznikají různé výzvy a tak dále. Chilli ale může i léčit.

Nová karavanová stání u Škodalandu v Plzni se těší velkému zájmu. Převážně cizinci, kteří cestují přes Českou republiku, oceňují kromě dobré obslužnosti také blízkost přehrady, přírodu i možnost vyrazit do města.

V Nové Roli na Karlovarsku je velké množství seniorů, kteří chtějí aktivní společenský život. V celkovém poměru obyvatel tvoří 27 procent populace. A to už je důvod, aby pro ně pořádalo město řadu akcí. Jedna z nich se konala tento týden k oslavě Mezinárodního dne žen. Zástupci starší generace se tam setkali s vedením města, pobavili se a hlavně všem předvedli, jak umí tancovat.

Po deseti letech končí v prezidentské funkci Miloš Zeman. Jaký to byl prezident a co přejí přední osobnosti města Plzně nově zvolenému prezidentovi republiky Petru Pavlovi?

Stromy života mapující životní zážitky, zkušenosti, chvíle štěstí i smutku vystavuje plzeňská diecézní charita ve Slovanské Galerii Dvořák. Projekt vytvořili senioři z domova svaté Alžběty pod vedením arteterapeutky Evy Vyškovské.

Strana 1 z 2