Karlovarský kraj v letošním roce znovu podpoří exkurze školáků do ekofarem

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - středa, 8. březen 2023 11:39
Karlovarský kraj v letošním roce znovu podpoří exkurze školáků do ekofarem ilustrační. Foto: Kozodoj

Karlovarský kraj i letos nabídne školám v regionu oblíbené exkurze do ekofarem nebo do Centra vzdělávání odpadového hospodářství v Černošíně. Dopravu na akce zajistí kraj pro školáky a jejich doprovod zdarma.

„Tento způsob podpory realizujeme již od roku 2010 a ze strany škol o něj každoročně zaznamenáváme obrovský zájem. Proto chceme pokračovat také letos, kdy jsme z krajského rozpočtu opět vyčlenili částku 1,5 milionu korun.  Zážitkové vzdělávání v oblasti environmentální výchovy považuji za přínosné a pro děti rozhodně zajímavé,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Karel Jakobec.

Objednávání exkurzí spustil krajský úřad 1. března 2023. Škola si nejdříve dohodne termín na vybraném místě a následně vyplní a odešle elektronicky přihlášku na uvedený kontakt. Po formálním schválení přihlášky dostane potvrzení s informací o dopravci, který bude přepravu zajišťovat.  Přesný postup objednání je zveřejněn na krajských internetových stránkách Karlovarského kraje.

V nabídce objednávek jsou možnosti exkurzí na biostatek ve Valči, ekofarmu Kozodoj ve Staré Roli, botanickou zahradu v Bečově, farmu v Krajském středisku ekologické výchovy při Školním statku Cheb, do Vojenských lesů a statků, Lázeňských lesů Karlovy Vary, nebo na statek Bernard a Centrum vzdělávání odpadového hospodářství Černošín.

„Možnost podpory ze strany kraje velmi chválí také pedagogové, protože pro většinu škol by bylo kompletní financování exkurzí velmi nákladné a museli by do platby zapojit rodiče žáků. V roce 2022 se s krajským příspěvkem uskutečnilo 278 exkurzí na farmy, kterých se zúčastnilo 9 953 dětí a 41 výjezdů do Černošína pro 1430 dětí,“ doplnil náměstek Karel Jakobec.