Co nám přinese začátek týdne?

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 26. červen 2023 06:51
Co nám přinese začátek týdne? Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Přestože letní počasí láká k vodě, obyvatelé našeho města si můžou vybrat i z mnoha kulturních akcí.

Pondělí 26.6.

TANEC PRAHA v Plzni: JÁMA LVOVÁ UNLIMITED
Přenesení díla do veřejného prostoru a zapojení široké veřejnosti ukazují společenskou sílu tance jako participativního umění, které se vyjadřuje k aktuálním společenským problémům, a navíc zábavným způsobem. Venkovní inscenaci na sídlišti Skvrňany nedaleko knihovny pořádá v 17:00 a v 19:00 Moving Station.

Na hospodský kvíz Nakvíz zve v 19:00 DEPO2015.

Komedii To si piš uvede jako host Herecký spolek D&D School v Divadle Dialog od 19:00. Další představení se koná hned v úterý ve stejném čase.

V rámci 16. ročníku tradičního Plzeňského varhanního festivalu jste zváni na koncert Přemysla Kšici od 19:00 do kostela Nanebevzetí Panny Marie (k „františkánům“).

Úterý 27. 6.

Vernisáž výstavy Eva Hubatová: Fotoinformel začne v 17:00 v Galerii 13.

Tančírna Tance v Plzni na všechny milovníky tance čeká v Ústředně DEPO2015 od 19:00.

Herecká škola Blanky Luňákové: KOSTLIVEC V SILONKÁCH
Na premiéru inscenace jste zváni od 19:00 do velkého sálu Moving Station.
"Vítejte na vlnách naší nezávislé divadelní stanice, v naší družici duchaplnosti a sputniku humoru, v našem globálním kulometném hnízdě radosti! Dnes je naším hlavním hostem příslušník oné zvláštní menšiny, na kterou tak často zapomínáme - pan Kostlivec!"

V pondělí i v úterý vždy od 21:00 můžete navštívit v Proluce představení 39 stupňů, které se hraje v rámci posledního ročníku festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem.