Budovu vlakového nádraží čeká velká rekonstrukce. Začne už letos

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 19. leden 2020 16:06

Lepší zázemí pro cestující by měla po rekonstrukci nabídnout budova hlavního vlakového nádraží v Plzni. S renovací začne Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) už na konci letošního roku, hotovo má být podle odhadů o tři roky později.

V dubnu loňského roku byla ukončena modernizace nástupišť vlakového nádraží v Plzni, ještě v tomto roce by se mělo začít s renovací samotné secesní budovy. SŽDC už má k dispozici vypracovanou projektovou dokumentaci, následně bude vypsané výběrové řízení na zhotovitele. V závěru letošního roku by měly začít práce na opravě budovy.

Podle šéfa Správy železnic Jiřího Svobody bude renovace komplikovanější z důvodu, že se jedná o chráněnou památku. „To jsme museli brát v potaz, je nutné zachovat ráz. Jedná se navíc o velmi členitý objekt,“ popsal komplikace Svoboda.

Daleko lepšího komfortu by se měli dočkat především cestující. „Chci zlepšit zázemí pro veřejnost. Je to nevstřícný a malý prostor,“ podotkl Svoboda. Hlavní změnou projde zejména horní hala. Rekonstrukce počítá s úpravou střechy, fasády, výměnou oken i dveří. Výraznou proměnou projdou i technické prostory, zázemí pro zaměstnance a vlakové čety. Vznikne také nová komerční zóna.