Božkovský ostrov má novou budovu pro zázemí návštěvníků

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 16. září 2020 13:15
Božkovský ostrov Božkovský ostrov, foto: ÚMO Plzeň 2

Sportovní a relaxační areál na Božkovském ostrově v Plzni na Slovanech má novou budovu zázemí, která nabízí nejen toalety pro návštěvníky tohoto areálu, ale také společenskou místnost, dílnu a skladové prostory pro správce areálu a TJ Božkov.

Městský obvod Plzeň 2 – Slovany převzal v polovině letošního září od zhotovitele zrekonstruované technické zázemí pro sportovní a relaxační areál na Božkovském ostrově. Zázemí nabízí veřejné toalety pro návštěvníky areálu, skladové prostory a dílnu pro správce areálu, společenskou místnost, ale také skladový prostor pro TJ Božkov. Jedná se o drobnou architekturu, která svým materiálovým a architektonickým pojetím zapadá do místa ostrova coby zakotvená loď na řece Úslavě.

„Božkovský ostrov je velice navštěvovaným areálem na Slovanech, kterému do dnešních dní chybělo především odpovídající hygienické zařízení, které nyní nová budova zázemí nabízí,“ uvedl starosta Lumír Aschenbrenner.

Budova nového zázemí je jednopatrová. V přízemí jsou umístěny toalety pro muže, ženy a vozíčkáře s přístupem od tělocvičny. Vchod do skladu a dílny správce a skladový prostor TJ Božkov je ze dvora uzavřeného pro veřejnost. Z této části je i vstup do patra, kde je kancelář správce se sociálním zázemím a společenská místnost.

„Stavba nového zázemí pro areál Božkovského ostrova vyšla na necelých 10,5 milionů Kč a je takřka poslední plánovanou investicí v celém areálu. Zbývá ještě upravit travnaté hřiště, což je akce, kterou bychom rádi měli hotovou na jaře příštího roku,“ dodává místostarosta Jan Fluxa.

Areál Božkovského ostrova začal Městský obvod Plzeň 2 – Slovany budovat před deseti lety. Postupně byla vybudována mnohá sportoviště včetně nového přístupu na ostrov v podobě lávky, parkoviště pro návštěvníky v ulici K Jezu a byla revitalizována stávající zeleň. V červnu letošního roku byla otevřena tzv. Ptačí stezka, zahrnující různorodou soustavu prvků – krmítka, ptačí budky a informační panely, informující nejen o hojném množství druhů ptactva, které lze v areálu pozorovat.