×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Atletický stadion má nové zázemí. Rodiče budou mít, kde čekat na děti

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 28. leden 2020 17:33
Atleticky stadion nove zazemi Nově vzniklé občerstvení si přišel prohlédnout také první náměstek primátora Roman Zarzycký. Foto: město Plzeň

Občerstvení, toalety, skladové prostory i terasa sloužící jako tribuna. To vše zahrnuje nový jednopodlažní objekt, který nechalo město vybudovat na atletickém stadionu na Skvrňanech. Prostředí kavárny pak pomůže nejen při pořádání velkých sportovních akcí, ale také rodičům, kteří čekají na své ratolesti.

Foto: město Plzeň

„Areál je tímto kompletní. Zázemí odpovídá potřebám sportovců i veřejnosti v jednadvacátém století. Nový objekt slouží rodičům čekající na své trénující děti, ale i atletům, kteří se chtějí občerstvit. Současně se díky stavbě zvýšil počet toalet v areálu, větší jsou i skladové prostory, střecha budovy může být využívána jako tribuna,“ přiblížil první náměstek primátora Roman Zarzycký, který si nové prostory včetně provozovny občerstvení osobně prohlédl.

Foto: město Plzeň

Jednopodlažní 3,4 metru vysoká budova o rozměrech 25 krát 6,2 metru má užitnou plochu 122 metrů čtverečních. Nachází se na jižní straně areálu a je tak v centru dění. Zděná stavba má stropní konstrukci z předpjatých panelů a je založená na železobetonových pásech. Na rovné střeše se nachází terasa. „Objekt je obložen cementotřískovými deskami ve žluté barvě a navazuje na stávající objekt atletické hlavní tribuny. Základem jsou jednoduché tvary, funkční design,“ přiblížila Karolina Fric z  Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně. Přes venkovní rampu je objekt propojen s chodníkem, který obíhá celý atletický ovál a zároveň slouží jako hlavní přístupová trasa.

Kavárna nazvaná BOMBA Café je otevřena ve všední dny vždy od 14:00 do 20:00 hodin, od května se její otevírací doba prodlouží, v případě konání sportovních akcí v areálu i o víkendové dny.