Zavíráte, slyšeli opět od vlády hospodští, provozovatelé hotelů i fitness center

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 14. prosinec 2020 23:24
129352585_1033715763798236_7412275399777711044_n Foto: J. Vízner

Česká republika přejde v rámci protiepidemického systému PES do čtvrtého stupně v pátek 18. prosince. Dojde tak k opětovnému uzavření restaurací, zavřít budou muset také hotely, bazény, fitness a sauny. Naopak otevřené zůstanou obchody i služby, jako je například kadeřnictví.

"Je nám nesmírně líto, že jsme museli přistoupit k tomuto kroku, ale situace tak, jak se vyvíjí, nás k tomu nutí,” uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný.

Nově bude platit také zákaz nočního vycházení od 23:00 do 05:00. Scházet se bude moci opět maximálně šest lidí.

Páteční přechod na čtvrtý stupeň PES znamená opětovné uzavření vnitřních sportovišť a bazénů pro amatéry a dětské sportovce. Po bezmála dvouměsíčním uzavření se otevřely teprve 3. prosince.

Počty lidí na bohoslužbách se s přechodem na čtvrtý stupeň systému PES sníží od pátku z 30 na 20 procent kapacity kostela. Maximální kapacitu lze využít jen pro sedící účastníky bohoslužeb.

Vláda zároveň schválila, že dobrovolné antigenní testování začne už ve středu 16. prosince. Původně přitom ministerstvo počítalo se začátkem až o dva dny později.

Ministerstvo školství už v podvečer potvrdilo, že dětem prodlouží vánoční prázdniny. Místo úterý 22. prosince půjdou žáci do škol naposledy v pátek 18. prosince.

Dobrá zpráva pro lyžaře

Od pátku 18. prosince zato bude možné provozovat skiareály, ale nebude možné se v lyžařských střediscích ubytovat a občerstvení bude možné v restauracích jen přes výdajové okénko.

Káva a čaj opět do kelímku

Lidé si budou znovu smět odnášet například kávu nebo čaj připravené v provozovně. Vláda na dnešním zasedání zrušila zákaz prodeje nealkoholických nápojů s sebou, které byly připraveny v restauraci či výdejovém okénku.

Čtk+osm