Končíme, ohlásila na podzim šumavská restaurace, která dostala tři hvězdy od Pohlreicha. Teď přišel obrat!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - pondělí, 27. březen 2023 10:25
Končíme, ohlásila na podzim šumavská restaurace, která dostala tři hvězdy od Pohlreicha. Teď přišel obrat! Zdroj: Hospůdka U Štěpána

V září loňského roku oznámili Štěpán a Zdeňka Rudovi, že jim došly síly a svoji hospůdku U Štěpána ve Vojeticích u Petrovic u Sušice po 14 letech uzavírají. S koncem restaurace, která se v roce 2009 proslavila v pořadu Zdeňka Pohlreicha, kde jako jedna z mála obdržela tři hvězdy, se lidé nechtěli smířit. A majitelé se nakonec nechali zlomit. Na konci května znovu přivítají své hosty.

„Září je pro naši hospůdku v tomto roce měsícem posledním. Toto rozhodnutí pro nás nebylo vůbec jednoduché, ale jak jistě víte, celý obor pohostinství zažívá krušné časy, které odstartovala pandemie covidu, což způsobilo i obrovský odliv zaměstnanců z gastronomie. Hospůdku jsme se snažili udržet ze všech sil, bohužel jsme naráželi jen na odpor a sil na tento nekonečný boj již není dostatek,“ oznámili 1. září 2022 manželé Štěpán a Zdeňka Rudovi na Facebooku. Tehdy nechtěli specifikovat, jestli zavírají dočasně, nebo úplně.

Za několik měsíců ale své příznivce na sociálních sítích potěšili. "Ještě na začátku tohoto roku by nás ani nenapadlo to, co vám chceme právě sdělit. Nevíme přesně, kdy ten zlom nastal, ale určitě k němu došlo i díky vám. Je úžasné, jak nám i přesto, že hospůdka je již od září zavřená, stále vyjadřujete podporu. Dotazujete se nás, kdy otevřeme, že se vám stýská, že na nás myslíte a v některých případech nám přímo rozkazujete, ať otevřeme, že chcete přijet! Jste prostě báječní a báječní jsou i někteří naši kolegové a kolegyně, kteří se chtějí vrátit zase pracovat k nám a být tady pro vás! No a tak jsme se odhodlali a poslední víkend v květnu 26. - 28.5. 2023 hospůdku," napsali v prohlášení manželé Rudovi. Otevřeno by restaurace měla mít ve stejném režimu jako minulé léto, a to od čtvrtka do neděle.