Za týden přibyl v Plzeňském kraji jeden nový případ koronaviru

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 19. červen 2020 18:19
Koronavirus Ilustrační foto: Pixabay

V Plzeňském kraji se za uplynulý týden prokázal jeden nový případ nákazy koronavirem, a to u pacienta z Domažlicka, které je nejpostiženějším okresem v regionu. Už potřetí tak byla v kraji za týden odhalena jen jedna nová nákaza. První potvrzený případ koronaviru se v kraji objevil 11. března, od té doby jich bylo zjištěno celkem 662, 16 lidí zemřelo. Naprostá většina lidí - 633 - se už uzdravila. S potvrzenou infekcí tak zůstává v kraji 13 nemocných. Údaje aktualizuje plzeňská krajská hygienická stanice.

Žádní nemocní už nejsou na Rokycansku, Tachovsku a na severním Plzeňsku. Jeden nemocný je stále v Plzni a na jižním Plzeňsku, pět na Klatovsku a šest na Domažlicku. V kraji zemřelo od začátku pandemie 16 lidí nakažených koronavirem. Osm jich bylo na Domažlicku, šest na jižním Plzeňsku a po jednom na Tachovsku a v Plzni. Většina lidí zemřela v plzeňské fakultní nemocnici

Z rozhodnutí hygieniků nebo lékařů bylo dosud v kraji provedeno 12.209 testů na koronavirus. Počet testů klesá, od minulého pátku jich přibylo 32, týden před tím to bylo 93 testů. Karanténu hygienici nařídili od začátku pandemie 2946 lidem, za týden jich přibylo 11. Ukončenou karanténu má 2920 lidí.

Koronavirus nejvíce zasáhl pohraniční Domažlicko, kde bylo zjištěno 352 nemocných, tedy přes 53 procent všech potvrzených infekcí v kraji. V Plzni se nákaza prokázala u 81 lidí, na Klatovsku u 93, na Tachovsku 53 nakažených, na severním Plzeňsku 49, na jižním Plzeňsku 27 a na Rokycansku sedm.

Ministerstvo zdravotnictví uvádí potvrzenou nákazu koronavirem u 667 lidí s trvalým bydlištěm v Plzeňském kraji, což je o jeden případ víc než před týdnem. Ministerstvo dále uvádí 17 úmrtí a 628 vyléčených. Na 100.000 obyvatel v kraji připadá v přepočtu 113 nemocných, to je pátá nejvyšší nemocnost mezi kraji ČR.

čtk