×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Výstava pod širým nebem ukazuje, jak nás změnil koronavirus

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 4. srpen 2020 11:45
výstava foto: Město Plzeň

Prázdné ulice, lidi se zakrytým obličejem a hlavně vzájemná pomoc. To byla realita jarních dní, kterou zachytili plzeňští fotografové, aby navždy připomínala turbulentní období pandemie koronaviru. Na velkých tabulích si od včerejška mohou lidé prohlédnout fotografie pod širým nebem v plzeňské Smetanově ulici.

„Chtěli jsme výstavou připomenout dobu, kdy Plzeň i celá republika byly doslova vypnuté. Snad už se nic takového opakovat nebude,“ říká primátor Plzně Martin Baxa. „Třeba ty zvláštní chvíle, kdy se mnou jeli v tramvaji ve špičce jen dva další lidé.“ Podle kurátora výstavy Radka Kodery se povedlo vytvořit dynamickou a obsahově pestrou výstavu. „Jsou tam bloky života s rouškou, pomoc občanů i prázdné ulice po vyhlášení nouzového stavu.

„Fotila jsem pomoc lidem bez domova, to bylo téma, kterému jsem se věnovala. Byla to pro mě velká výzva po čase fotit de facto dokument, navíc docela silné téma,“ vypráví umělecká fotografka Zuzana Zbořilová.

„Přišli jsme se sem podívat, protože jsme se během celé koronakrize nedostali ze sídliště, tak nás zajímá, jak to vypadalo v centru,“ vysvětluje návštěvnice  Markéta Hosingerová, proč si s dětmi přišla prohlédnout vystavené fotografie. Výstavu můžou lidé zdarma navštívit do konce srpna.