Vozíčkáři už mohou na trhy. Vysoké kabelové můstky zmizely

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 7. listopad 2019 13:04
DSC03107 foto: ÚMO 3

Až doposud bránily vozíčkářům v pohybu na trzích na náměstí Republiky vysoké kabelové můstky. V uplynulých dnech se situace změnila. Centrální plzeňský obvod nainstaloval prvních šest nových, které už první invalidní postižení otestovali.

foto: ÚMO 3

Osoby s invalidním postižením nebyly schopné na vozíku bez pomoci přejet osazené kabelové ochranné pomůcky. Osoby s postižením chůze, které používají vozík se čtyřmi koly, často na můstku uvízly. „V minulosti mi byla doručena stížnost paní Jany Hradské z Národního institutu pro integraci osob s omezenou schopností pohybu a orientace České republiky, ve které upozornila na fakt, že trhy jsou pro vozíčkáře v celém rozsahu nedostupné," informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Po několika konzultacích a prostudování technických parametrů vybral provozovatel elektroinstalace první nové krycí můstky, které by měly vyhovovat, a ve spolupráci s provozovateli trhů jsme zástupce vozíčkářů pozvali, aby můstky se svými vozíky vyzkoušeli," doplnil David Procházka.