Vláda chce prodloužit nouzový stav až do prosince. Děti do školy zatím nepůjdou

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 27. říjen 2020 15:52
33. základní škola ilustrační

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového stavu o měsíc, tedy do 3. prosince. Poslanci budou návrh řešit v pátek. Nouzový stav zatím platí do 3. listopadu. Zároveň ministr zdravotnictví Roman Prymula potvrdil, že v pondělí 2. listopadu nepůjdou do škol ani žáci prvního stupně.

„Sněmovna projedná naši žádost v pátek od 9. hodiny a pevně doufám, že pochopí vážnost situace a žádost schválí. Je to důležité pro ochranu zdraví a životů našich spoluobčanů,“ oznámil premiér Andrej Babiš (ANO) s tím, že vláda se v boji s pandemií covidu bez nouzového stavu neobejde. Podle Prymuly musí být opatření v souladu s nouzovým stavem. "Neznamená to však, že musí platit po celou dobu. Opatření se budou odvíjet od konkrétních čísel a jakmile začne docházet k poklesu a bude to možné, tak některé budou moc být odvolána nebo zmírněna,“ dodal ministr.

Školní lavice zůstanou zatím prázdné

Ministr Prymula v úterý také potvrdil, že se v pondělí 2. listopadu nevrátí do škol ani ti nejmenší školáci. Jasněji o tom, kdy nakonec půjde první stupeň zpět do lavic, by mohlo být v závěru tohoto pracovního týdne. „V pátek řekneme, kdy to bude. Budeme jednat o nejbližším termínu,” dodal Prymula.