Viktoria udolala Zlín, výhru zařídili Beaugel a Ba Loua

Od - středa, 14. duben 2021 19:52
PLZZLN-2021-JDB-gol-report foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v dohrávce 24. kola Fortuna ligy na domácím hřišti Zlín 2:0. Skóre otevřel v první půli Jean David Beauguel, druhou branku přidal na začátku druhého poločasu Adriel Ba Loua.

Plzeňští, do jejich sestavy se vrátil David Limberský a Jean David Beauguel, byli od úvodního hvizdu aktivnějším celkem. Do pokutového území Zlína letělo hodně zajímavých centrů, žádný z nich ale nenacházel přesně svého adresáta. První velkou šanci měli domácí v 18. minutě, křižná střela Falty jen těsně minula levou tyč. O čtyři minuty později podržel Viktorii Staněk, který vyboxoval nad branku pokus Poznara. Po půlhodině hry měl gól na kopačce Šulc, tváří v tvář Dostálovi ale neuspěl. Následoval ovšem roh a z něj domácí udeřili. Míč do sítě uklidil ve skluzu Jean David Beaguel. Plzeň byla na koni a ve 37. minutě musel Dostál zasáhnout proti přímému volnému kopu v podání Beauguela. Za další dvě minuty stálo při hostech štěstí poté, co Brabec odražený míč napálil do tyče.

Na začátku druhé půle si zajímavou šanci vypracovali hosté, Vraštilovo zakončení patičkou ale Staněk vystihl. V 53. minutě se naopak mohli radovat domácí. Šulc vybídl do sóla Káčera, ten se ale neukvapil, přihrál ještě lépe postavenému Adrielu Ba Louovi, a ten zakončil do prázdné branky. V 70. minutě mohl přidat třetí gól střídající Mihálik, jeho střelu ale Dostál vytáhl na roh. Hráči Fastavu vsadili všechno na jednu kartu, několikrát pořádně provětrali obranu Viktorie, naopak ale byli rádi, když neinkasovali další branku. V 86. minutě napálil Kalvach tyč a dorážka Šulce skončila nad břevnem. A protože střídajícímu Ondráškovi několikrát zakončení zmařili hostující beci, další branka už v Doosan Aréně nepadla.