Viktoria smutní. Sen o Lize mistrů se rozplynul v poslední minutě nastavení

Od - středa, 26. srpen 2020 21:13
AZPLZ-bog-bog-report-1920 Foto: FCVP

Blíž už ani fotbalisté Viktorie Plzeň k postupu do 3. předkola Ligy mistrů být nemohli. Běžela poslední minuta nastaveného času, když při vedení 1:0 srazil Hruška v pokutovém území De Wita a nařízenou penaltu nemilosrdně proměnil Koopmeiners. V prodloužení už Plzeň jen smutně sledovala, jak domácí Alkmaar otáčí skóre na konečných 1:3. Místo snu o Lize mistrů a s tím související jistotě pohárové Evropy se Západočeši stěhují do 3. předkola Evropské ligy.

Úvodní šanci tohoto duelu si po čtvrt hodině hry vypracovali viktoriáni – Milan Havel našel přesným centrem Aleše Čermáka, ale jeho hlavičku pokryl brankář Bizot. Podobnou akci předvedli zanedlouho i domácí, také jejich zakončení hlavou chytil Aleš Hruška. Prvních 45 minut hodně ovlivnilo nepříznivé počasí a na fotbale to bylo znát. V Alkmaaru silně foukalo a herní situace tím byly často ovlivněny. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, ve velmi bojovné půli byl nejblíže brance již zmiňovaný Čermák.

Hned po pár vteřinách druhého poločasu měli domácí obrovskou příležitost k otevření skóre. De Wit si naběhl na přihrávku do pokutového území a jeho střelu konečky prstů nadvakrát vytáhl Aleš Hruška. Pak byl znovu v akci Čermák, ale i tentokráte povedené zakončení z voleje zamířilo jen do prostoru, kde byl připraven Marco Bizot. V 78. minutě padla první branka zápasu. Jan Kopic zpracoval nakopnutý balon, přiťukl ho Davidu Limberskému a ten levačkou z první trefil nádherný gól z dobrých pětadvaceti metrů – 0:1! Fotbalisté z Nizozemska poté měli dobrou příležitost k vyrovnání, avšak Guðmundsson se šance zalekl a sám před Hruškou vypálil vedle. Nakonec se však z naprosto posledního kopu základní hrací doby AZ dočkalo vyrovnání. Aleš Hruška fauloval ve vápně de Wita a Koopmeiners díky proměněné penaltě poslal zápas do prodloužení. A do toho Alkmaar vstoupil očividně povzbuzen. V 98. minutě si Albert Guðmundsson naběhl na dlouhý pas a s pomocí břevna otočil stav utkání. Před koncem první části prodloužení mohl vyrovnat Lukáš Kalvach, ale jeho povedenou ránu z první skvěle vyrazil Bizot na roh. A protože tutovku neproměnil po centru Jana Kovaříka ani Milan Havel a v závěru přidal svůj druhý gól Albert Guðmundsson, tak viktoriáni prohráli 1:3. To znamená, že se stěhují do 3. předkola Evropské ligy.