Velký obrat v závěrečných minutách. Plzeň otočila na Kladně ztracený zápas

Od - neděle, 18. únor 2024 18:55
Velký obrat v závěrečných minutách. Plzeň otočila na Kladně ztracený zápas Foto: R. Mareš

Ještě dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny prohrávali hokejisté Plzně na ledě Kladna 1:3 a vypadalo to, že si z ledu posledního celku tabulky neodvezou ani bod. Pak ale snížil Aleksi Rekonen a o minutu později poslal duel do prodloužení Adrián Holešinský. Stejný hráč pak v 63. minutě rozhodl o zisku druhého bodu pro indiány za výhru 4:3.

Jako první v zápase zahrozil obránce Plzně David Kvasnička, který Bowa překvapil ranou od modré čáry, bek indiánů ovšem trefil jen horní tyčku, následně se neprosadil z dorážky ani Filip Jansa. Kladno odpovědělo stejnou mincí, Klepiš našel na straně Radka Smoleňáka, ten rychlou střelou však trefil jen bližší tyč. Nebezpečně před Hlavaje si posléze nabruslil útočník Tralmaks, plzeňský brankář byl připraven. Na druhé straně se dral za vedoucí brankou Ondřej Matýs, který si vzal kotouč pod svá bedra, ovšem puk za záda domácího brankáře nedostal. Vše změnil až v předposlední minutě Petr Zámorský, který se trefil v přesilové hře přesně od modré čáry k tyči.

Zkraje druhé periody si Škoda zahrála další početní výhodu, v ní pálil nebezpečně Jakub Lev, Bow připraven. Lépe si nevedl ani Adam Benák, jenž si šikovně najel na levý kruh, střelu ke vzdálenější tyči vytěsnil maskovaný muž Rytířů ramenem nad branku. Naopak vyrovnání měl na hokejce Procházka, který v situaci dvou na nikoho získal puk od Smoleňáka, Hlavaj se fantasticky stačil přesunout. V polovině zápasu vymyslel krásnou přihrávku Jan Piskáček, Marek Soukup se poté neunáhlil, všiml si ještě lépe postaveného Jakuba Šilera, ten ovšem vedení Škody nezdvojnásobil. Mertův pokus pro změnu vyrazil Bow svým betonem. A tak Kladno trestalo. Minutu před před odchodem do šaten doslova dotlačil puk do sítě Martin Procházka.

Poslední část začal šancí Adrián Holešinský, který se za každou cenu snažil dostat puk do sítě, Bow i bez své hokejky odolal. Nedlouho poté se protlačil do zakončení Miroslav Indrák, jeho pokus ovšem nebyl z kategorie nejpřesnějších. Na opačné straně Samuel Hlavaj pouze vyrazil pokus Hejdy, odražený pokus poté dorazil do sítě Radek Smoleňák. Škoda se bleskově tlačila za vyrovnáním, v početní výhodě pálil několikrát Petr Zámorský, i přes několik tečí puk v brance neskončil. Při hře ve čtyřech zase házel hrací předmět na branku Adam Benák, Bow si svou bližší tyčku pohlídal. Velmi blízko brance byl i Jan Schleiss, který si šikovně najel až na brankoviště, poté místo branky ovšem poslal kotouč jen do brankové konstrukce. A hosty to mohlo mrzet dvojnásob, jelikož na opačné straně bleskově střílel od modré čáry Klepiš, vyražený puk dorazil na místo určení Eduards Tralmaks. Necelé tři minuty před koncem sáhla plzeňská lavička ke kroku hry bez brankáře a tento tah vyšel na jedničku. Aleksi Rekonen nejprve prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě, navíc při oslavě branky inkasoval Schleiss tvrdý krosček od Marteneta, za což byl vyloučen do konce utkání. Přesilovou hru po pár vteřinách využil Adrián Holešinský, čímž tohle dramatické utkání poslal do prodloužení.

To mohlo bleskově ukončit domácí Pytlík, ve vlastním oslabení ovšem z osy hřiště trestuhodně selhal. Jakub Klepiš o pár chvil později daroval kotouč Adriánovi Holešinskému, jenž se dostal do nájezdu a Bowa překonal po parádní kličce do forhendu. Plzeň v závěru fantasticky otočila zápas a na západ Čech veze dva body.