Vánoce známých Plzeňanů/ 2. díl

ilustrační foto

Jak budou trávit plzeňské osobnosti vánoční sváty? Udržují tradice? Jaká je jejich štědrovečerní večeře i další zajímavosti. Několika známých Plzeňanů jsme se na to zeptali.

Jan Kovář, hokejista HC Škoda Plzeň:
Štědrý den bude klasický, dáme si nějakou procházku a počkáme na Ježíška. K večeři budeme mít kapra, úplně ho miluju. I si říkám, proč si to jídlo neděláme víckrát.

Marcela Krejsová, náměstkyně hejtmana:
My budeme celá rodina, tedy obě mé dcery, jejich partneři a vnoučata na jednom místě a to ve Zdemyslicích v domečku u dcery. A strašně se na to těším. Dětem už je od 1,5 roku do téměř čtyř let, tak už to bude veselejší, teď už budou překvapení, budou mít radost a kvůli dětem se to vlastně všechno dělá. Při večeři posloucháme Rybovku, máme kapra, řízky, bramborový salát, i když toho kapra nikdo moc jíst už nechce. Tak koupím jen půlku kvůli tradici a hlavně to budou kuřecí a vepřové řízky. Tradicí také je, že bramborový salát dělám výhradně já den dopředu. Na 1. svátek vánoční milujeme dopoledne válečku u televize, dojídá se to, co zbylo z předchozího dne.

Karel Rada, trenér fotbalové reprezentace žen:
Doma, v klidu, navštívíme nejbližší. Nic zvláštního nechystám. Mám rád to, že se život zklidní. Člověk ráno vstane, v klidu se nasnídá, dojde si na procházku a popovídá si se známými. Pro mě je zvláštní to, že nezvoní telefony a nevyřizuji tisíce mailů. Prostě nedělám nic, jen odpočívám.

Václav Berka, vrchní sládek Plzeňského Prazdroje:
Vánoce budu trávit na chalupě. Těším se moc na to, že si odpočinu od shonu. Letošní rok byl pro nás jeden z těch nejlepších. Budu mít určitě kapra, moje žena možná řízek, ale nikdy nebude chybět plzeňské pivo. I pejsek dostane dobrotu.

Pavel Šindelář, náměstek primátora:
Bude to blázinec až do posledního dne, ale toho 24. prosince se to už samozřejmě zklidní. Těším se na společný oběd s rodinou, tradiční čočku, večer pak samozřejmě budeme mít kapra s bramborovým salátem. Jako druhá varianta bude řízek pro ty, kdo nechtějí kapra. Vánoční svátky pak trávíme s rodinou, s dědou, babi, kteří k nám přijedou. Samozřejmě se navštěvujeme v rámci rodin. Chybět nebude ani sledování pohádek v televizi. Máme jednoho prcka, teď už mu budou 4,5 roku, tak už ty vánoce vnímá, těší se na dárky i na Ježíška.