V nominaci na klíčový sraz fotbalové reprezentace jsou dva Plzeňané!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 7. listopad 2023 15:48
V nominaci na klíčový sraz fotbalové reprezentace jsou dva Plzeňané! Foto: FCVP/J. Kubíček

Dva zástupce má Viktoria Plzeň v nominaci na dva kvalifikační duely v Polsku a s Moldavskem. Mezi tyčemi se představí uzdravený gólman Jindřich Staněk a premiérový sraz zažije útočník Tomáš Chorý.

Zatímco Staněk je už stálým členem, osmadvacetiletého Chorého čeká premiérový sraz. "Trápí nás koncovka. Tomáš Chorý ve vápně je typologicky velký hráč, o kterého si můžeme pomoct dlouhou přihrávkou při standardních situacích. Umí dát gól, je to bojovník," vysvětlil Šilhavý Chorého nominaci.

Nominace Staňka se může jevit jako překvapivá vzhledem k tomu, že se gólmanská opora Viktorie nečekaně rychle zotavila z dvojnásobného otřesu mozku. "Se zástupci Plzně i Jindrou komunikuje náš trenér brankářů Milan Veselý. Zápas na Slavii odchytal v pohodě, proto jsme ho povolali," dodal Šilhavý.

Český tým nejprve 17. listopadu nastoupí ve Varšavě proti domácímu Polsku a o tři dny později v Olomouci přivítá Moldavsko. Češi figurují ve své kvalifikační skupině na postupovém druhém místě a k účasti na šampionátu v příštím roce v Německu jim stačí porazit Moldavsko. Velmi pravděpodobně by je na závěrečný turnaj poslaly i dvě remízy.