Úřad prvního plzeňského obvodu funguje i v omezeném režimu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 30. březen 2020 16:42
ÚMO Plzeň 1 ÚMO Plzeň 1

Omezené úřední hodiny či návštěvy úředníků. Ideálně řešit potřebné věci on-line nebo telefonicky. Tak vypadá život v době koronavirové na úřadu prvního městského obvodu.

https://www.youtube.com/watch?v=F78uAeb_aNw

"Celková situace nás zastihla poměrně nepřipravené, protože nikdo jsme se na tuhle situaci připravit neuměl a skočili jsme vlastně přes noc on-line módu," uvedla starostka ÚMO Plzeň 1 Helena Řežábová.

Obvod teď funguje hlavně na bázi moderních technologií. "Hned, jak jsme dostali tu možnost, tak jsme provedli první zasedání rady on-line. Takže pokračujeme dál," podotkla Řežábová.

Dobrovolníci z řad zaměstnanců nebo jejich rodinných příslušníků, popřípadě členové Klubu jednička se zapojili do šití roušek. "Dodáváme převážně do městské nemocnice Privamed a tamější LDN, šlo tam už skoro 800 roušek," doplnila starostka.

V souvislosti s epidemiologickou situací na úřadě zcela pozastavili slavnostní občanské obřady, jako například vítání občánků, gratulace jubilantům i svatby. Zavřené jsou všechny školky, vyjma 78. MŠ, která je z rozhodnutí hejtmana otevřená pro děti zdravotníků, policistů, hasičů a vojáků a pro pracující v sociálních službách.

Nouzový stav naopak nezastavil práce na úpravě zeleně. "Sázíme stromy, ještě dokončujeme úpravy keřů, takže doufáme, že zeleň se, aspoň to se nám podaří, že ta zeleň kolem nás se nám bude pořád líbit, že pořád to naše okolí bude vypadat, jako park, jak vypadá," upřesnila Řežábová.

Současná situace neomezí žádné investice na Městském obvodu Plzeň 1. V letošním roce jsou naplánované investice řádově zhruba za 62 milionů korun.